Apellyasiya Komissiyasının iclasları yekunlaşdı
19-26 oktyabr 2023-cü il tarixlərində nazir müavini Səadət Yusifovanın sədrliyi ilə uşaq musiqi, incəsənət, rəssamlıq, muğam, aşıq məktəb və mərkəzlərinə direktorların, direktor müavinlərinin və müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqənin müsahibə mərhələsinin nəticəsindən razı olmayan namizədlərin şikayətlərinə baxılması məqsədilə yaradılmış Apellyasiya Komissiyasının iclasları keçirilmişdir.
İclaslarda Apellyasiya Komissiyasının üzvləri - nazirin müşavirləri Cahangir Səlimxanov və Oleq Əmirbəyov, İnsan kapitalının idarə edilməsi şöbəsinin müdiri Şahin Həsənov, Hüquq şöbəsinin müdiri Gülər Mikayılova, Sənəd və vətəndaşlarla iş şöbəsinin müdiri Elçin Nəcəfov və Elm, təhsil və gənclərlə iş sektorunun müdiri Lalə Kərimovanın iştirakı ilə 47 nəfər namizədin nəticələrinə yenidən baxılmışdır. 47 namizəddən 9 nəfərin müsahibə nəticəsi dəyişdirilmiş, 38 nəfərin müsahibə nəticəsi isə qüvvədə saxlanılmışdır.
Müzakirələr zamanı namizədlərin müsahibə ilə bağlı fikirləri dinlənilmiş, müsahibələrin videoçəkilişinə və sənədlərinə əsasən Komissiya üzvlərinin hazırladığı rəylər müzakirə olunmuşdur.
Rəcəbova Mesed Ramiz qızı, Əliyeva Leyla İlqar qızı, Abbasova Gülnarə Çingiz qızı, Nəbiyeva Tərgül Rauf qızı, Aslanova Anaxanım Nəsir qızı, Mustafazadə Gülay Telman qızı, Dəmirzadə Xanım Dəmir qızı, Aslanova Nərmin Şahin qızı, Şükürova Aytən Asif qızı iclaslarda iştirak etmədiyindən onlarla keçirilmiş müsahibənin nəticəsinə dair rəylər Komissiya üzvləri tərəfindən onların iştirakı olmadan müzakirə olunmuşdur. Sonda Komissiya üzvlərinin səsverməsinə əsasən müvafiq Qərarlar qəbul edilmişdir.
Qərarlara əsasən Şahbazlı Tamira Arzu qızı (30 bal), Əlləzova Sevinc Nadir qızı (25 bal), Abduləzimova Nazdı Azad qızı (21 bal), Eyvazova Ülkər Coşqun qızı (21 bal), Səfərova Vüsalə Əyyub qızı (21 bal), Qurbanova Aynur Yunis qızı (21 bal), İsgəndərov Fərid Rizvan oğlu (21 bal), Eynullayeva Turan Nadir qızı (21 bal) və Möyləyeva Gülüsüm Vüsal qızının (21 bal) əvvəl keçirilmiş müsahibə nəticələrinə dair müraciətləri təmin edilmişdir.
Digər namizədlərin şikayətləri ilə əlaqədar qəbul edilən Qərarlara əsasən həmin namizədlərlə əvvəl keçirilmiş müsahibələrin nəticələrinə dair Müsahibə Komissiyasının qiymətləndirməsi tam obyektiv və əsaslı hesab edilərək dəyişdirilmədən qüvvədə saxlanılmışdır.

19-26 октября 2023 года под председательством заместителя министра Саадат Юсифовой состоялись заседания Апелляционной комиссии, созданной для рассмотрения жалоб кандидатов, недовольных результатами собеседования при приеме на работу директоров, заместителей директоров и учителей детских музыкальных школ,  школ искусств, живописи, мугамных, ашугских школ и центров.
На заседаниях членами  Апелляционной комиссии – с участием советника министра Джахангира Селимханова и Олега Амирбекова, начальника отдела управления человеческим капиталом Шахина Гасанова, начальника юридического отдела Гюляр Микаиловой, начальника отдела  документов и работы с гражданами Эльчина Наджафова и начальника сектора науки, образования и работы с молодежью Лалы Керимовой были пересмотрены 47 кандидатов. Из 47 кандидатов результаты собеседования 9 человек были изменены, а результаты собеседования 38 человек оставлены в силе.
В ходе обсуждений были заслушаны мнения кандидатов по поводу собеседования, обсуждены отзывы, подготовленные членами комиссии на основе видеозаписи собеседования и документов.
Поскольку Раджабова Месед Рамиз кызы, Алиева Лейла Ильгар кызы, Аббасова Гульнара Чингиз кызы, Набиева Тергуль Рауф кызы, Асланова Анаханым Насир кызы, Мустафазаде Гюляй Тельман кызы, Демирзаде Ханум Демир кызы, Асланова Нармин Шахин кызы, Шюкюрова Айтен Асиф кызы не участвовали в заседаниях, заключение  на результат их собеседования обсуждались членами комиссии без их участия. В итоге на основе голосования членов комиссии были приняты соответствующие решения.
Согласно решениям,  обращения Шахбазлы Тамира Арзу кызы (30 баллов), Алязовой Севиндж Надир кызы (25 баллов), Абдулазимовой Назды Азад кызы (21 балл), Эйвазовой Улькер Джошгун кызы (21 балл), Сафаровой Вюсала Айюб кызы (21 балл), Гурбановой Айнур Юнис кызы (21 балл), Искендерова Фарид Ризван оглы (21 балл), Эйнуллаевой Туран Надир кызы (21 балл) и Мойляевой Гюлюсум Вусал кызы (21 балл) по результатам проведенного ранее собеседования были удовлетворены.
На основании принятых  решений в связи с жалобами других кандидатов, оценка Комиссии по собеседованию по результатам проведенных ранее собеседований с  этими кандидатами,  были признаны полностью объективной и обоснованной и оставлены в силе без изменений.