Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyindəki musiqi, incəsənət məktəb və mərkəzlərinə 2024/2025-ci tədris ili üzrə şagirdlərin qabiliyyət imtahanları yekunlaşıb.
Qeyd edək ki, bu il ilk dəfə olaraq nazirliyin tabeliyindəki musiqi, incəsənət məktəb və mərkəzlərinə şagird qəbulu my.culture.az vahid şəxsi kabineti vasitəsilə aparılıb və şagirdlərin bir məkanda mərkəzləşdirilmiş şəkildə imtahan vermələri üçün bütün lazımi şərait yaradılıb. Bu ilk növbədə vətəndaş məmnuniyyətini və obyektiv qiymətləndirməni təmin etmək üçün həyata keçirilir. Ümumilikdə 16280 nəfər elektron qeydiyyatdan keçib.
Onlardan 15000 nəfərə yaxın şəxs imtahanlarda iştirak edib. Xatırladaq ki, imtahanın nəticəsi barədə yaxın müddət ərzində şəxsi kabinet və ya elektron poçt vasitəsilə namizədə (18 yaşa çatmayanların valideyninə və ya qanuni nümayəndəsinə) bildiriş göndəriləcək.

Aptitude exams for the admission of students in music and art schools and centers under the Ministry of Culture for the 2024/2025 academic year have concluded
3242
01.07.2024
01.07.2024 12:31
This year, for the first time, the admission of students to music and art schools and centers under the Ministry of Culture was carried out through
my.culture.az via a single personal account. In order to ensure the satisfaction of the citizens and an objective evaluation, all necessary conditions were created to allow students to take the exams centrally in one place. A total of 16,280 people registered electronically.Approximately 15,000 candidates took the exams. Please note that candidates (or parents/guardians for those under the age of 18) will soon be notified of their exam results via a private account or email.