Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyindəki musiqi, incəsənət məktəb və mərkəzlərinə 2024/2025-ci tədris ili üzrə şagirdlərin qabiliyyət imtahanları yekunlaşıb.
Qeyd edək ki, bu il ilk dəfə olaraq nazirliyin tabeliyindəki musiqi, incəsənət məktəb və mərkəzlərinə şagird qəbulu my.culture.az vahid şəxsi kabineti vasitəsilə aparılıb və şagirdlərin bir məkanda mərkəzləşdirilmiş şəkildə imtahan vermələri üçün bütün lazımi şərait yaradılıb. Bu ilk növbədə vətəndaş məmnuniyyətini və obyektiv qiymətləndirməni təmin etmək üçün həyata keçirilir. Ümumilikdə 16280 nəfər elektron qeydiyyatdan keçib.
Onlardan 15000 nəfərə yaxın şəxs imtahanlarda iştirak edib. Xatırladaq ki, imtahanın nəticəsi barədə yaxın müddət ərzində şəxsi kabinet və ya elektron poçt vasitəsilə namizədə (18 yaşa çatmayanların valideyninə və ya qanuni nümayəndəsinə) bildiriş göndəriləcək.

Завершены квалификационные экзамены учащихся на 2024/2025 учебный год в музыкальных, художественных школах и центрах при Министерстве культуры.
Отметим, что в этом году впервые приём учащихся в музыкальные и художественные школы и центры при министерстве проводился через единый личный электронный кабинет my.culture.az а также были созданы все необходимые условия для централизованной сдачи учащимися экзаменов в одном месте. Это делается в первую очередь для обеспечения удовлетворённости граждан и объективной оценки. Всего в электронном виде зарегистрировались 16 280 человек.
В экзаменах приняли участие около 15 000 из них. Напоминаем, что о результате экзамена кандидат (родитель или законный представитель лиц, не достигших 18 лет) будет уведомлён в ближайшее время через личный кабинет или электронную почту.