Mahnı, musiqi qədər, incəsənət, mədəniyyət qədər insanları bir-birinə heç nə bağlamır. İncəsənətin, mədəniyyətin, xüsusən də, mahnının, musiqinin oynadığı rolu heç bir vasitə oynaya bilməz.

HEYDƏR ƏLİYEV

9 -11 dekabr,  cümə, şənbə, bazar

İ.Əfəndiyev “Xurşidbanu Natəvan

19:00

16 dekabr,  cümə

M.S.Ordubadi  “Qətibə İnanc”

19:00

17 dekabr,   şənbə

C.Məmmədquluzadə “Ölülər”

19:00

18 dekabr,   bazar

Ə.Əmirli  “Ah, bu uzun sevda yolu”

12:00

19:00

24 dekabr,   şənbə

25 dekabr,   bazar

Yeni il şəniyi

10:00; 12:00;

14:00;

16:00

3 dekabr, şənbə

L.Minkus "Don Kixot" - balet

19:00

4 dekabr, bazar

Ü.Hacıbəyli "Arşın mal alan" - musiqili komediya

19:00

7 dekabr, çərşənbə

F.Əmirov "Sevil" -  opera

19:00

10 dekabr, şənbə

F.Əmirov "Min bir gecə"  - balet

19:00

11 dekabr, bazar

N.Əliverdibəyov "Cırtdan" - opera

15:00

14 dekabr, çərşənbə

A.Adan "Jizel" - balet

19:00

17 dekabr, şənbə

D.Şostakoviç  "Xanım və Xuliqan" - balet

M.Ravel  "Bolero" - balet

19:00

18 dekabr, bazar

Ü.Hacıbəyli "O olmasın, bu olsun" - musiqili komediya

19:00

21 dekabr, çərşənbə

A.Pyatsolla "Məhəbbət tanqosu " - balet

19:00

24 dekabr, şənbə

V.A.Motsart "Fiqaronun toyu" - opera

19:00

25 dekabr, bazar

P.Çaykovski "Şelkunçik" - balet

15:00

28 dekabr, çərşənbə

P.Çaykovski "Şelkunçik" - balet

19:00

2 dekabr,

cümə

Səmərqənd vilayətinin Kattakurqan şəhər Dram Teatrının qastrolu

M.Şamxalov      “Qaynana”  (özbək dilində)

 

19:00

3 dekabr,

şənbə

O.Zülfüqarov,R.Heydər   “Dəcəl çəpişlər”

 

R.Hacıyev “Qafqazlı qardaşqızı”  (rus dilində)

 

12:00

 

19:00

4 dekabr,

bazar

Ş.Perro   “Yatmış gözəl və cırtdanlar”

 

Səmərqənd vilayətinin Kattakurqan şəhər Dram Teatrının qastrolu

M.Şamxalov      “Qaynana”  (özbək dilində)

 

12:00

 

 

19:00

5 dekabr,

bazar ertəsi

Səmərqənd vilayətinin Kattakurqan şəhər Dram Teatrının qastrolu

M.Şamxalov      “Qaynana”  (özbək dilində)

 

19:00

10 dekabr,

şənbə

A.Rıbnikov,A.Tolstoy    “Buratino”

 

F.Dostoyevski  “Utancaq qız” (kiçik səhnə)

 

İ.Kalman   “Silva”  (rus dilində)

12:00

 

16:00

 

19:00

11 dekabr,

bazar

E.Sabitoğlu, Y.Şvarts    “Qırmızı papaq”

Ü.Hacıbəyli    “O olmasın,bu olsun”

12:00

 

19:00

22 dekabr,

cümə axşamı

 

“Cəngi” rəqs qrupununun yubiley tədbiri

 

 

19:30

23 dekabr,

cümə

A.N.Ostrovski (Səhnələşdirən İ.Gözəlova)

“Lara Martin’s Jazz Club” (rus dilində)

 

19:00

24 dekabr,

şənbə

O.Kazımı,R.Heydər “Qızıl toy”

 

19:00

25 dekabr,

bazar

F.Dostoyevski “Utancaq qız”  (kiçik səhnə- rus dilində)

 

Elçin, F.Allahverdi   “Baladadaşın toy hamamı”

 

17:00

 

19:00

27 -31 dekabr

Yeni ilə həsr olunmuş uşaq tamaşası

Yeni ilə həsr olunmuş uşaq tamaşası

Yeni ilə həsr olunmuş uşaq tamaşası

Yeni ilə həsr olunmuş uşaq tamaşası

10:30

12:30

14:30

16:30

2 dekabr,

cümə

Эльчин   «Сталин»

 

19:00

3 dekabr,

şənbə

«Приключения Аладдина, принцессы    Жасмин и Джина-духа лампы»

Д.Джаббарлы  «Прости за любовь»  («Айдын»)

12:00

 

19:00

4 dekabr,

bazar

А.С.Пушкин   «Сказка о царе Салтане, князе Гвидоне и царевне –Лебеди»

Н.В.Гоголь     «Женитьба»

12:00

 

19:00

9 dekabr,

cümə

М.Ибрагимбеков   «Приходила женщина в чёрном»

19:00

10 dekabr,

şənbə

В.Неверов  «Дюймовочка»

 

Эльчин    «Судьба артиста»

12:00

 

19:00

11 dekabr,

bazar

В.Неверов «В гостях у сказки!»

К.Саид  «Али и Нино»

 

12:00

 

19:00

16 dekabr,

cümə

Д.Остин  «Гордость и предубеждение»

 

 

19:00

17 dekabr,

şənbə

В.Неверов  «Угадай сказку !-5»

 

П.Гладилин     «Афинские вечера»

12:00

 

19:00

18 dekabr,

bazar

Анар «Уйди из моих снов»  («Тахмина и Заур»)

 

19:00

23 dekabr,

cümə

Низами «Семь красавиц»

 

19:00

24 dekabr,

şənbə

Анар   « Я, ты, он и телефон»

 

19:00

25 dekabr,

bazar

А. Агулянский  «Любовь. Собака @. Точка RU»

ПРЕМЬЕРА

 

19:00

30 dekabr,

cümə

О.Лифинцева «Секундная стрелка, или следствие ведёт Дед Мороз»               ПРЕМЬЕРА

Р.Куни     «Он,она,окно..... любовник »

12:00

 

19:00

31 dekabr,

şənbə

О.Лифинцева «Секундная стрелка, или следствие ведёт Дед Мороз»

12:00

3 dekabr,

şənbə

P.Culliford “Şirinlər”

 

12:00

14:00

10 dekabr,

şənbə

İngilis xalq nağılı “Şən Elf və Cadugər”

 

 

 10:00;

 12:00

 

17-18 dekabr,

şənbə-bazar

  M.Ələkbərzadə “Kod adı:V.X.A.”

PREMYERA

19:00

23 dekabr,

cümə

T. Vəliyeva “Cəza” (monotamaşa)

(GTT kiçik səhnə )

19:00

 

24 dekabr,

bazar

A.Lindqren “Uzuncorab Pippi”

Görkəmli teatr rejissoru Əməkdar incəsənət xadimi Ulduz Rəfilinin “100” illik yubileyinə həsr olunur

K.Qaldoni “Mehmanxana sahibəsi”

12:00

 

19:00

25 dekabr,

bazar

P.Nurəliyeva “Dəcəl keçi”

A.P. Çexov “Qağayı”

Tamaşa aktrisa Sevinc Mehrəliyevanın “50” illik yubileyinə həsr olunur

12:00

 

19:00

26 dekabr, bazar ertəsi

Ləzgi Mədəniyyət Mərkəzi

10:00

27 dekabr,

çərşənbə axşamı

“Təbəssüm” Uşaq Teatrı

 

10:00

 

28 dekabr,

çərşənbə

P.Nurəliyeva “Qoğalın sərgüzəştləri”

 

11:00

14:00

29 dekabr,

cümə axşamı

H.X.Andersen “Çirkin ördək balası”

 

12:00

14:00

30 dekabr,

cümə

A.S.Puşkin “Qızıl balıq”

 

12:00

14:00

2 dekabr,

cümə

Rus xalq nağılı    “Qoğal”

 

 

12:00

14:00

16:00

3 dekabr,

şənbə

H.X.Andersen   “Qar kraliçası”

 

 

Azərbaycan xalq nağılı   “Şəngülüm, Məngülüm”

12:00

14:00

16:00

18:00

4 dekabr,

bazar

K.Ağayeva    “Göyçək Fatma”

 

 

Rus xalq nağılı    “Qoğal”

12:00

14:00

16:00

18:00

9 dekabr,

cümə

V.İlyuxov    “Oyaq gözəl”

 

 

12:00

14:00

16:00

10 dekabr,

şənbə

Azərbaycan xalq nağılı   “Məlikməmməd”

 

 

Rus xalq nağılı   “Durna balığı”

12:00

14:00

16:00

18:00

11 dekabr,

bazar

A.Lindqren    “Karlson”

 

 

12:00

14:00

16:00

18:00

16 dekabr,

cümə

Rus xalq nağılı     “Maşa və Ayı”

12:00

14:00

16:00

17 dekabr,

şənbə

Azərbaycan xalq nağılı   “Məlikməmməd”

 

 

M.Seyidzadə    “Üç cəsur”

12:00

14:00

16:00

18:00

18 dekabr,

bazar

Qrimm qardaşları    “Ağca və yeddi Cırtdan”

 

 

C. Rodari    “Çipollino”

12:00

14:00

16:00

18:00

23 dekabr,

cümə

Ərəb xalq nağılı    “Əlibaba və qırx quldur”

 

 

Azərbaycan xalq nağılı   “Şəngülüm, Məngülüm”

12:00

14:00

16:00

24 dekabr,

şənbə

Azərbaycan xalq nağılı   “Ağ babanın nağılı”

 

 

C.Rodari    “Çipollino”

12:00

14:00

16:00

18:00

25 dekabr,

bazar

Ş.Perro    “Qırmızıpapaq”

 

 

Rus xalq nağılı    “Qoğal”

12:00

14:00

16:00

18:00

26-31 dekabr

“Qar kraliçasının yeni il sərgüzəştləri”

 

12:00

14:00

16:00

18:00

3 dekabr, şənbə

S. Hacıyeva “Dejavü”

18:00

4  dekabr, bazar

E. Rzayev  “Kişilər və Qadınlar”

18:00

10  dekabr, şənbə

B. Xanızadə, B. Əhmədli “Son ştrix”

18:00

11  dekabr, bazar

B. Xanızadə “Pantomima buketi”

18:00

17  dekabr, şənbə

B. Xanızadə “Pantomima buketi

18:00

18  dekabr, bazar

B. Xanızadə “Yük”

 

24  dekabr, şənbə

C. Dadaşov “Mən və Mən”

18:00

25  dekabr, bazar

Ç. Aytmatov “Manqurt”

18:00

3 dekabr,

şənbə

S.Haqverdiyeva  “Metamorfoza”

19:00

10 dekabr, şənbə

M.Vişnyak  “KLOUN  Bizzz”

19:00

11 dekabr,

bazar

H.İbsen  “Vəsvəsə”

19:00

17 dekabr,

şənbə

M.F.Axundov  “Şəbədə”

19:00

24 -25dekabr,

şənbə- bazar

C.Məmmədqluzadə  “Toy dəstgahı”

19:00

3 dekabr, şənbə

A. Şaiq “Qaraca qız”

C. Cabbarlı “Solğun çiçəklər”

12:00

19:00

4 dekabr, bazar

“Əlibaba və qırx quldur” (Ərəb xalq nağılı əsasında)

12:00

10 dekabr, şənbə

A. Şaiq “Danışan gəlincik”

C. Məmmədquluzadə “Anamın kitabı”

12:00

19:00

11 dekabr, bazar

X. Əlibəyli “Dovşanın ad günü”

12:00

17 dekabr, şənbə

İ. Coşqun “Çal – oyna”

Miro Qavran “Aktyor əbədiyyətə qovuşanda”

12:00

19:00

18 dekabr, bazar

A. Şaiq “Qaraca qız”

12:00

29 dekabr,

cümə axşamı-

30 dekabr, cümə

“Qırmızı papaq və Şaxta babanın yeni il sərgüzəştləri”

11:00;

13:00;

15:00