Mahnı, musiqi qədər, incəsənət, mədəniyyət qədər insanları bir-birinə heç nə bağlamır. İncəsənətin, mədəniyyətin, xüsusən də, mahnının, musiqinin oynadığı rolu heç bir vasitə oynaya bilməz.

HEYDƏR ƏLİYEV

10 yanvar,

çərşənbə axşamı

Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin İnstrumental ifaçılıq kafedrası. Üzeyir Mahmudbəyli və Leyla Əliyevanın “Burada və indi” adlı duet konserti

19:00

17 yanvar, çərşənbə axşamı

Muğam axşamları

 

19:00

24 yanvar, çərşənbə axşamı

“Cadenza” orkestrinin konserti

19:00

26 yanvar, cümə axşamı

Beynəlxalq Muğam Mərkəzinin solisti Elgiz Əliyevin solo konserti

 

19:00

7 yanvar,

şənbə

Beynəlxalq müsabiqələr laureatı, pianoçu

Toğrul Hüseynlinin

Şəhid pilot, polkovnik leytenant Rəşad Atakişiyevin əziz xatirəsinə həsr olunmuş solo konserti

19:00

13 yanvar,

cümə

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Dirijor  – Mustafa Mehmandarov

Solistlər – Simfonik orkestrin artistləri

19:00

19 yanvar,

cümə axşamı

20 Yanvar Faciəsi Qurbanlarının xatirəsinə həsr olunmuş

anım mərasimi

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor  – Rauf Abdullayev

Azərbaycan Dövlət Xor Kapellası

Bədii rəhbər – Gülbacı İmanova

Solistlər – Səbinə Əsədova (soprano), Anton Ferştandt (bas-bariton), Əliəhməd İbrahimov (tenor), Nigar Tağıyeva (soprano)

19:00

26 yanvar,

cümə axşamı

Xalq artisti, bəstəkar Musa Mirzəyevin 90 illiyinə həsr olunmuş konsert

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Fəxrəddin Kərimov

19:00

27 yanvar,

cümə

Bəstəkar Elnarə Dadaşovanın 70 illiyinə həsr olunmuş konsert

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Dirijor  – Fuad İbrahimov

19:00

31 yanvar,

çərşənbə axşamı

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Fəxrəddin Kərimov

19:00

 

 

Kamera və Orqan Musiqisi Zalı

28 may küçəsi, 17

7 yanvar,

şənbə

Abonement №3

Azərbaycan Dövlət Fortepiano Triosu

“Barokko” musiqisi

15:00

10 yanvar,

çərşənbə axşamı

Bülbül adına Orta İxtisas Musiqi Məktəbinin şagirdlərinin konserti

19:00

12 yanvar,

cümə axşamı

Rus Pravoslav Kilsəsinin “Milad” bayramına həsr olunmuş tədbiri

 

19:00

14 yanvar,

şənbə

Abonement №3

F.Əmirov adına Əməkdar Kollektiv Azərbaycan Dövlət Mahnı və Rəqs Ansamblının xor qrupu

“Mahnı çələngi” adlı konsert

15:00

16 yanvar,

bazar ertəsi

Piano musiqisi axşamı

Solist – Renara Axundova

19:00

21 yanvar,

şənbə

Abonement №3

Azərbaycan Dövlət Simli Kvarteti

Azərbaycan və xarici bəstəkarların əsərlərindən ibarət konsert

Solist: Nərgiz Kərimova (soprano)

15:00

28 yanvar,

şənbə

Abonement №3

“Cadenza”  orkestri

15:00

1 yanvar, şənbə

“Soyuq Ürəklər” uşaqlar üçün interaktiv müzikl

11:00

1 yanvar,

şənbə

“Minyonlar yeni il şənliyində” uşaqlar üçün interaktiv müzikl

13:00;

15:00

2 yanvar, bazar

“Soyuq ürəklər” uşaqlar üçün interaktiv müzikl

11:00

2 yanvar, bazar

“Minyonlar yeni il şənliyində” uşaqlar üçün interaktiv müzikl

13:00;

15:00

3 yanvar,

bazar ertəsi

“Soyuq Ürəklər” uşaqlar üçün interaktiv müzikl

11:00

3 yanvar,

bazar ertəsi

“Minyonlar yeni il şənliyində” uşaqlar üçün interaktiv müzikl

13:00;

15:00

4 yanvar, çərşənbə axşamı

“Soyuq Ürəklər” uşaqlar üçün interaktiv müzikl

11:00

4 yanvar, çərşənbə axşamı

“Minyonlar yeni il şənliyində” uşaqlar üçün interaktiv müzikl

13:00;

15:00

13 yanvar,

cümə axşamı

“V L studio tədris mərkəzinin” tədbiri

19:00

14 yanvar, cümə

“Soyuq ürək” uşaqlar üçün interaktiv müzikl

12:00;

15:00

15 yanvar, şənbə

“Soyuq ürək” uşaqlar üçün interaktiv müzikl

12:00;

15:00

18 yanvar, çərşənbə axşamı

15№ li musiqi məktəbinin konserti

16:00

21 yanvar, cümə

“Qrinç” uşaqlar üçün interaktiv müzikl

12:00;

15:00

22 yanvar, şənbə

“Zveropoy” uşaqlar üçün interaktiv müzikl

12:00;

15:00

28 yanvar, cümə

“Kokko sirri” uşaqlar üçün interaktiv müzikl

12:00;

15:00

29 yanvar, şənbə

“Ağbəniz və 7 cırtdan” uşaqlar üçün interaktiv müzikl

12:00;

15:00

2-4 yanvar

Yeni İl şənlikləri. Əyləncəli interaktiv tamaşa.

12:00;

15:00

6-7 yanvar

Mir Yusifin konserti

20:00

14 yanvar

şənbə

Rafet El Romanın konserti

20:00

15-16 yanvar

Xəzər Süleymanlının “Məni gözəl xatırla ...” poeziya gecəsi

19:00

28 yanvar,

şənbə

Keyko Matsuinin konserti

20:00