Azərbaycan Dövlət Pantomim Teatrı Qusarda tamaşaçıların görüşünə gəlib
Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş, “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə paytaxtda fəaliyyət göstərən teatrların bölgələrə qastrol səfərləri həyata keçirilir.
Layihə çərçivəsində Azərbaycan Dövlət Pantomim Teatrı oktyabrın 25-də Qusar şəhərinə səfər edib.
Qusar Ləzgi Dram Teatrında pantomimçilər qusarlı teatrsevərlərə repertuarlarındakı maraqlı və baxımlı səhnə nümunələrindən biri olan dahi Hüseyn Cavidin "İblis" əsərini nümayiş ediblər.
Tamaşanın quruluşçu rejissoru Əməkdar artist Bəhruz Vaqifoğludur.
Peşəkar pantomimçilərin ifasında mürəkkəb pantomim elementlərin icra olunan tamaşa teatrsevərlərin sürəkli alqışları ilə qarşılanıb.
Qusar rayon rəhbərliyi "Heydər Əliyev İli" çərçivəsində onların qonağı olan Dövlət Pantomim Teatrının kollektivinə təşəkkür edib, teatrın bu gəlişinin Qusar teatrsevənləri üçün əsl bayram olduğunu vurğulayıb.
Xatırladaq ki, qastrol aksiyasının məqsədi regionlarda mədəni həyatın fəallaşdırılması, əhalinin, xüsusilə də gənclərin asudə vaxtının daha səmərəli keçirilməsi, yerli yaradıcı kollektivlərlə daha sıx ünsiyyət və faydalı təcrübə mübadiləsinə şərait yaratmaqdır.

В рамках «Года Гейдара Алиева», приуроченного к 100-летнему юбилею Общенационального лидера Гейдара Алиева, проводятся гастроли столичных театров по регионам.
В рамках проекта Азербайджанский Государственный Театр Пантомимы 25 октября посетил город Гусар.
В Гусарском Лезгинском Драматическом Театре пантомимисты показали гусарским театралам  произведение «Иблис» гения Гусейна Джавида - один из самых интересных и просматриваемых сценических произведений в их репертуаре.
Режиссер-постановщик  – Заслуженный артист Бахруз Вагифоглу.
Исполнение сложных пантомимных элементов в исполнении профессиональных пантомимистов было встречено бурными аплодисментами театралов.
Руководство Гусарского района поблагодарило коллектив Государственного Театра Пантомимы, который был их гостем в рамках «Года Гейдара Алиева», подчеркнув, что это настоящий праздник для гусарских театралов.
Напомним, что цель гастрольной акции - активизация культурной жизни в регионах, более эффективное проведение досуга населения, особенно молодежи, более тесное общение с местными творческими коллективами и создание условий для обмена полезным опытом.