Laçında Uşaq İncəsənət Festivalının yay düşərgəsi keçirilib
Xəbər verdiyimiz kimi, Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi, Mədəniyyət Nazirliyinin və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Laçın rayonunda xüsusi nümayəndəliyinin təşkilatçılığı ilə 26-27 avqust tarixlərində Laçında şəhər günü tədbirləri keçirilib.
"Laçın Şəhəri Günü" tədbirləri çərçivəsində Həkəri çayının sahilində, bulvar ərazisində Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi münasibətilə Mədəniyyət Nazirliyi, Elm və Təhsil Nazirliyi və Heydər Əliyev Mərkəzinin birgə təşkil etdiyi, “BP Azerbaijan” şirkətinin baş sponsoru olduğu Uşaq İncəsənət Festivalının yay düşərgəsi keçirilib. Düşərgədə xalq çalğı alətləri, rəssamlıq, bədii qiraət, xanəndəlik sənəti, aşıq sənəti, solo milli rəqs və s. nominasiyalar üzrə festivalın finalına vəsiqə qazanan 60-a yaxın uşaq iştirak edib.
Düşərgə müddətində uşaqlar üçün maraqlı və əyləncəli oyunlar, fləşmob keçirilib. Xalq artistləri, xanəndə Gülyanaq Məmmədova, tarzən Elçin Həşimov, Əməkdar artistlər, xoreoqraf Eteri Cəfərova, müğənni Anar Hüseynli, Əməkdar müəllim, professor Hökümə Əliyeva, müğənni Elnarə Xəlilova, aşıq Əli Quliyev, bədii qiraət ustası Xəzər Süleymanlı və başqaları tərəfindən ustad dərsləri təşkil edilib.

Summer camp of children's art festival takes place in Lachin
As reported earlier, city day events took place in Lachin on August 26–27 with the support of the Heydar Aliyev Foundation, the organization of the Ministry of Culture, and the special representation of the President of the Republic of Azerbaijan in  Lachin district.
To mark the 100th anniversary of the national leader Heydar Aliyev, the summer camp of the Children's Art Festival took place on the banks of the Hakari River, along the boulevard, within the framework of the "Lachin City Day" celebrations. The event was organized collaboratively by the Ministry of Culture and the Ministry of Science and Education, while the primary sponsorship was provided by the "BP Azerbaijan" company. Around 60 children who qualified for the finals of the festival in categories such as folk instruments, painting, artistic recitation, khananda art, ashug art, and solo national dance took part in the camp. During the camp, children enjoyed engaging and amusing games as well as a flash mob. The event featured master classes led by people's artist Khananda Gulyanag Mammadova, tar virtuoso Elchin Hashimov, honored artists, choreographer Eteri Jafarova, singer Anar Huseynli, honored teacher and professor Hokuma Aliyeva, singer Elnara Khalilova, Ashug Ali Guliyev, art reciter Khazar Suleymanli, and others.