Mədəniyyət Nazirliyində bir sıra ölkələrin rəssamları ittifaqlarının təmsilçiləri ilə görüş olub
Sentyabrın 30-da Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyində Özbəkistan, Tacikistan, Qazaxıstan, Gürcüstan, Macarıstan rəssamlar ittifaqlarının təmsilçiləri və Ankara Rəsm və Heykəl Muzeyinin direktorundan ibarət heyətlə görüş keçirilib. Bildirək ki, qonaqlar 28 sentyabr – 1 oktyabr tarixlərində Bakıda keçirilən növbəti "Xəzər" Biennalesi çərçivəsində ölkəmizə səfər ediblər. Qonaqları salamlayan mədəniyyət naziri Adil Kərimli “Xəzər” Biennalesi platformasının əhəmiyyətini qeyd edib.
Bildirib ki, ənənəvi layihə çərçivəsində Xəzəryanı və digər ölkələrdən rəssamlar, kuratorlar və ekspertlərin bir araya gəlməsi diqqətəlayiq hadisədir. Biennale ölkələrimiz arasında təsviri sənət sahəsində əlaqələrin genişlənməsinə öz töhfəsini verir, təcrübə mübadiləsinə münbit şərait yaradır.
Çıxış edən qonaqlar da biennalenin mədəni mübadilənin dərinləşməsində rolunu vurğulayıb, ortaq sərgilərin keçirilməsinin faydalı olacağını bildiriblər.

Ministry of Culture holds meeting with representatives of artists' unions of several countries
On September 30, a meeting was held at the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan with representatives of artists' unions of Uzbekistan, Tajikistan, Kazakhstan, Georgia, Hungary, and the director of the Ankara Art and Sculpture Museum. The guests were in our country on the occasion of the "Caspian" Biennial, which was held in Baku from September 28 to October 1.
Welcoming the guests, Minister of Culture Adil Karimli emphasized the importance of the "Caspian" Biennial platform. He mentioned that the gathering of artists, curators, and experts from the Caspian and other countries within the framework of the traditional project is a significant event. The Biennial contributes to the expansion of relations between our countries in the field of fine arts and creates a favorable environment for the exchange of experience.
The guests who spoke also emphasized the importance of the Biennale in promoting cultural exchange and mentioned that joint exhibitions would be advantageous.