Birinci Uşaq İncəsənət Festivalı: 5 gündə 280-dən çox iştirakçı qeydiyyatdan keçib
Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş Uşaq İncəsənət Festivalına qeydiyyat davam edir. Mədəniyyət Nazirliyi, Elm və Təhsil Nazirliyi, Heydər Əliyev Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə keçiriləcək festivalda iştirak etmək üçün artıq 280-dən çox uşaq qeydiyyatdan keçib.
21 nominasiya üzrə istedadına, bacarığına güvənən 6-17 yaş arası hər kəsi əhatə edəcək ən irimiqyaslı uşaq festivalına siz də qoşulun!  20 fevral – 30 mart tarixlərində www.uif.az internet saytı üzərindən qeydiyyatdan keçərək festivalın iştirakçısına çevrilin!
Uşaqlarda mədəniyyətin müxtəlif sahələrinə maraq oyadılması, yaradıcılıq qabiliyyətlərinin inkişaf etdirilməsi, yeni istedadların üzə çıxarılması və dəstəklənməsinə xidmət edən festival haqqında əlavə məlumatları festivalın rəsmi internet saytından, (050) 2880147 mobil, 147 qısa nömrələrindən, həmçinin rəsmi sosial şəbəkə hesablarından əldə etmək mümkündür:

Продолжается регистрация на Фестиваль Детского Творчества, посвященный 100-летию Общенационального лидера Гейдара Алиева. Для участия в фестивале, который будет организован совместно Министерством Культуры, Министерством Науки и Образования и Центром Гейдара Алиева, уже зарегистрировались более 280 детей.
Присоединяйтесь и вы к масштабному детскому фестивалю, в котором в 21 номинации примут участие все желающие от 6 до 17 лет, уверенные в своем таланте и мастерстве! Станьте участником фестиваля, зарегистрировавшись на сайте www.uif.az с 20 февраля по 30 марта!
Дополнительную информацию о фестивале, призванном пробудить интерес детей к различным областям культуры, к развитию творческих способностей, к выявлению и поддержке новых талантов, можно получить на официальном сайте фестиваля, по мобильному номеру 0502880147, короткому номеру 147 и в официальных аккаунтах в социальных сетях: