Albaniyada “Azərbaycan həftəsi” keçiriləcək
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin rəsmi nümayəndə heyəti Albaniyanın Tirana şəhərinə yola düşür.
Mədəniyyət həftəsi çərçivəsində Azərbaycanın zəngin mədəniyyəti və incəsənətinin inciləri Albaniya ictimaiyyətinə təqdim olunacaq, Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr edilmiş sərgi, qala-konsert, “Natiq” ritm qrupunun çıxışı və rəqs proqramları, “Arşın mal alan” filminin nümayişi keçiriləcək.
Həmçinin Mədəniyyət Nazirliyi nümayəndələri və Albaniya hökuməti rəsmiləri arasında bir sıra  görüşlərin keçirilməsi nəzərdə tutulub.

"Culture week of Azerbaijan" to be held in Albania
The official delegation of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan is departing for Tirana, Albania.
As part of the culture week, the Albanian public will be introduced to the treasures of Azerbaijan's rich culture and art. The schedule includes an exhibition commemorating the 100th anniversary of the national leader Heydar Aliyev, a grand gala concert, a performance by the "Natiq" rhythm group, dance programs, and a screening of the film "Arshin Mal Alan."
Additionally, several meetings between representatives of the Ministry of Culture and officials of the Albanian government are planned.