Albaniyada “Azərbaycan həftəsi” keçiriləcək
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin rəsmi nümayəndə heyəti Albaniyanın Tirana şəhərinə yola düşür.
Mədəniyyət həftəsi çərçivəsində Azərbaycanın zəngin mədəniyyəti və incəsənətinin inciləri Albaniya ictimaiyyətinə təqdim olunacaq, Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr edilmiş sərgi, qala-konsert, “Natiq” ritm qrupunun çıxışı və rəqs proqramları, “Arşın mal alan” filminin nümayişi keçiriləcək.
Həmçinin Mədəniyyət Nazirliyi nümayəndələri və Albaniya hökuməti rəsmiləri arasında bir sıra  görüşlərin keçirilməsi nəzərdə tutulub.

В Албании пройдёт «Азербайджанская неделя»
Официальная делегация Министерства Культуры Азербайджанской Республики отправляется в Тирану, Албания.
В рамках недели культуры албанской общественности будут представлены жемчужины богатой культуры и искусства Азербайджана, состоятся выставка, посвященная 100-летию Великого лидера Гейдара Алиева, гала-концерт, представление исполнительской и танцевальной программы ритм-группы «Натик», показ фильма «Аршин мал алан».
Планируется также провести ряд встреч представителей Министерства Культуры с официальными сотрудниками правительства Албании.