TÜRKSOY-un XXIII “Rəssamlar görüşü” başa çatıb
Sentyabrın 19-da M.Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasında Beynəlxalq Türk Mədəniyyəti Təşkilatı – TÜRKSOY-un ənənəvi layihələrindən olan və bu il XXIII dəfə reallaşan “Rəssamlar görüşü”nün yekununa həsr edilən tədbir keçirilib.
“Rəssamlar görüşü” 10-20 sentyabr tarixlərini əhatə edib. Türk dünyasının 6 ölkəsindən 12 rəssamın iştirak etdiyi bu layihədə ölkəmizi Xalq rəssamları Arif Əziz və Sakit Məmmədov təmsil edib.
Mədəniyyət nazirinin müavini Fərid Cəfərov layihənin əhəmiyyəti barədə danışıb, iştirakçılara yeni sənət uğurları arzulayaraq TÜRKSOY-un təşəkkürnamələrini təqdim edib.
Xatırladaq ki, TÜRKSOY-un XXII “Rəssamlar görüşü”nə ötən il Türkiyənin Safranbolu şəhəri (Karabük vilayəti) ev sahibliyi etmişdi.

19 сентября в Азербайджанской Государственной Академической Филармонии имени М.Магомаева состоялось мероприятие, посвященное завершению “Встречи художников”, одного из традиционных проектов Международной Организации Турецкой Культуры – ТЮРКСОЙ, которая прошла в этом году в XXIII раз.
"Встреча художников" проходила с 10 по 20 сентября. В проекте, котором приняли участие 12 художников из 6 стран тюркского мира, нашу страну представили народные художники Ариф Азиз и Сакит Мамедов.
Заместитель министра культуры Фарид Джафаров рассказал о важности проекта, пожелал участникам новых художественных достижений и вручил благодарности ТЮРКСОЙ.
Напомним, что XXII “Встреча художников” ТЮРКСОЙ состоялась в прошлом году в турецком городе Сафранболу (Карабюкская область).