“Mədəniyyət Dalğası” layihəsi başlanır
Sentyabrın 1-də Mədəniyyət Nazirliyinin  və “CBC FM” radiosunun birgə təşkilatçılığı ilə yeni mövsümdə “Mədəniyyət Dalğası” verilişi ictimaiyyətə təqdim ediləcək.
Layihə Azərbaycanın zəngin mədəniyyətini təbliğ etmək, mədəniyyət və incəsənət xadimlərini, görkəmli simaları çağdaş nəslə daha yaxından tanıtmaq, mədəni həyatımızda baş verən yenilikləri  efirdən səsləndirmək və dinləyiciləri  maarifləndirmək məqsədini daşıyır.
Radio verilişi hər həftənin cümə günü saat 11:00-da “CBC FM”-də yayımlanacaq. Verilişdə həftənin ən son mədəniyyət xəbərləri təqdim ediləcək, həmçinin qonaqlarla mədəniyyət sahəsində baş verən yeniliklər müzakirə olunacaq.
Qeyd edək ki, “Mədəniyyət Dalğası” verilişi eyni zamanda “CBC FM”-in rəsmi sosial media hesabında (Facebook: CBC FM Azerbaijan) canlı izləyə bilərsiniz.

Запускается проект «Культурная Волна»
1 сентября, в новом сезоне при совместной организации Министерства Культуры и радио «CBC FM» общественности будет представлена программа «Культурная волна».
Целью проекта является популяризация богатой культуры Азербайджана, ознакомление современного поколения с деятелями культуры и искусства, выдающимися деятелями, трансляция новшеств в нашей культурной жизни и просвещение аудитории.
Радиопрограмма будет транслироваться каждую пятницу в 11:00 на канале CBC FM. В программе будут представлены последние культурные новости недели, а также с гостями будут обсуждаться новинки в сфере культуры.
Отметим, что вы также можете смотреть программу «Культурная Волна» в прямом эфире на официальном аккаунте «CBC FM» в социальной сети (Facebook: CBC FM Azerbaijan).