“Mədəniyyət Dalğası” layihəsi başlanır
Sentyabrın 1-də Mədəniyyət Nazirliyinin  və “CBC FM” radiosunun birgə təşkilatçılığı ilə yeni mövsümdə “Mədəniyyət Dalğası” verilişi ictimaiyyətə təqdim ediləcək.
Layihə Azərbaycanın zəngin mədəniyyətini təbliğ etmək, mədəniyyət və incəsənət xadimlərini, görkəmli simaları çağdaş nəslə daha yaxından tanıtmaq, mədəni həyatımızda baş verən yenilikləri  efirdən səsləndirmək və dinləyiciləri  maarifləndirmək məqsədini daşıyır.
Radio verilişi hər həftənin cümə günü saat 11:00-da “CBC FM”-də yayımlanacaq. Verilişdə həftənin ən son mədəniyyət xəbərləri təqdim ediləcək, həmçinin qonaqlarla mədəniyyət sahəsində baş verən yeniliklər müzakirə olunacaq.
Qeyd edək ki, “Mədəniyyət Dalğası” verilişi eyni zamanda “CBC FM”-in rəsmi sosial media hesabında (Facebook: CBC FM Azerbaijan) canlı izləyə bilərsiniz.

The "Culture Wave" Project Kicks Off
Beginning September 1, the Ministry of Culture and CBC FM Radio will jointly present the "Culture Wave" program to the public.
The project aims to promote the rich culture of Azerbaijan, introduce cultural and artistic personalities and prominent figures to the current generation, share the progress in our cultural landscape, and provide the audience with educational content.
The radio program will be broadcast every Friday at 11:00 on CBC FM. The content of the program will include the week's cultural news and discussions with guests about new cultural developments.
You can also watch the "Cultural Wave" program live on CBC FM's official social media account ( (Facebook: CBC FM Azerbaijan).