Qobustanda vətəndaşların müraciətləri dinlənilib
Mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumları rəhbərlərinin şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu cədvəlinə əsasən, Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Adil Kərimli tərəfindən mayın 22-də Qobustan rayonunda vətəndaşların qəbulu keçirilib. Qəbulda həmçinin mədəniyyət nazirinin müavini Fərid Cəfərov, aparat rəhbəri Xanlar Ağalarov və stuktur bölmələrin rəhbərləri də iştirak edib.
Qəbulda əksəriyyət Qobustan, Şamaxı və Ağsu rayonlarından olmaqla ümumilikdə 84 sakin iştirak edib. Vətəndaşların müraciətləri əsasən işlə təmin edilmə, fəxri adın verilməsi, mədəniyyət sahəsi ilə bağlı problem və təkliflərdən ibarət olub.
Vətəndaşların hər bir müraciəti qeydiyyata alınıb, diqqətlə araşdırılması və qaldırılan məsələlərin qanunvericiliyə uyğun həlli barədə struktur bölmələrin rəhbərlərinə müvafiq tapşırıqlar verilib.

Согласно графику приёма граждан, руководителями центральных органов исполнительной власти и других административных органов в городах и районах, 22 мая министр культуры Азербайджанской Республики Адиль Керимли провёл приём граждан в Гобустанском районе. На приёме также присутствовали заместитель министра культуры Фарид Джафаров, руководитель аппарата министерства Ханлар Агаларов и руководители структурных подразделений.
Всего в приёме приняли участие 84 жителя, в основном из Гобустана, Шемахи и Агсу. Обращения граждан в основном состояли из вопросов трудоустройства, присвоения почётных званий, проблем и предложений, связанных со сферой культуры.
Каждое обращение граждан было зарегистрировано, руководителям структурных подразделений даны соответствующие указания по внимательному изучению и решению поднятых вопросов в соответствии с законодательством.