Qobustanda vətəndaşların müraciətləri dinlənilib
Mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumları rəhbərlərinin şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu cədvəlinə əsasən, Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Adil Kərimli tərəfindən mayın 22-də Qobustan rayonunda vətəndaşların qəbulu keçirilib. Qəbulda həmçinin mədəniyyət nazirinin müavini Fərid Cəfərov, aparat rəhbəri Xanlar Ağalarov və stuktur bölmələrin rəhbərləri də iştirak edib.
Qəbulda əksəriyyət Qobustan, Şamaxı və Ağsu rayonlarından olmaqla ümumilikdə 84 sakin iştirak edib. Vətəndaşların müraciətləri əsasən işlə təmin edilmə, fəxri adın verilməsi, mədəniyyət sahəsi ilə bağlı problem və təkliflərdən ibarət olub.
Vətəndaşların hər bir müraciəti qeydiyyata alınıb, diqqətlə araşdırılması və qaldırılan məsələlərin qanunvericiliyə uyğun həlli barədə struktur bölmələrin rəhbərlərinə müvafiq tapşırıqlar verilib.

Citizens' concerns were heard in Gobustan
According to the schedule for receiving citizens in cities and regions by heads of central executive power bodies and other administrative institutions, Minister of Culture of the Republic of Azerbaijan Adil Karimli held a meeting with citizens in Gobustan district on May 22.  Deputy Minister of Culture, Farid Jafarov, Chief of Staff, Khanlar Aghalarov, and heads of departments were also present at the reception.
A total of 84 residents, mostly from Gobustan, Shamakhi, and Aghsu districts, participated in the reception. The citizens' appeals were mainly related to employment issues, recommendations for conferring honorary titles, and matters in the cultural sphere.
Each citizen's appeal was duly recorded, and the heads of the respective units received instructions to thoroughly examine and address the raised concerns in compliance with the laws.