Mədəniyyət nazirinin birinci müavini Adil Kərimli vətəndaşları qəbul edib
Mədəniyyət nazirinin birinci müavini, nazir vəzifəsini icra edən Adil Kərimli fevralın 24-də Hökumət Evindəki Vətəndaş Qəbulu Mərkəzində (Bakı şəhəri, Ü.Hacıbəyli küçəsi, 84) vətəndaşları qəbul edib.
Qəbulda Bakı şəhəri üzrə 24 vətəndaşın müraciəti dinlənilib. Müraciətlər müxtəlif mövzuları əhatə edib, o cümlədən yaradıcı əməyin qiymətləndirilməsi, mədəniyyət və incəsənət xadimlərinə fəxri adların, fərdi təqaüdlərin verilməsi, sahə ilə bağlı təklif, işlə təmin olunma və digər məsələlərlə bağlı olub.
Bütün müraciətlər dinlənildikdən sonra qaldırılan məsələlər müvafiq qaydada qeydə alınıb. Hər bir vətəndaşın müraciətinin diqqətlə araşdırılması və qeyd olunan məsələlərin qanunvericiliyə uyğun həlli barədə struktur bölmələrin rəhbərlərinə tapşırıqlar verilib. Həmçinin qəbulda səslənən bir sıra məsələlərlə əlaqədar lazımi tədbirlərin görülməsi tapşırılıb.
Görüşdə şəhid ailələrinin qaldırdıqları məsələlərə xüsusi həssaslıqla yanaşılması, vaxtında və obyektiv baxılması məqsədilə hər bir müraciət qeydiyyata alınaraq nəzarətə götürülüb.

First Deputy Minister of Culture Adil Karimli meets with citizens
On February 24, citizens had the opportunity to meet with the First Deputy Minister of Culture and the Acting Minister of Culture Adil Karimli at the Citizens Reception Center in the Government House (84 U. Hajibeyli Street, Baku). Twenty-four Baku residents raised various issues, including the recognition of creative work, the awarding of honorary titles to cultural and artistic figures, individual scholarships, proposals related to the field, employment, and other issues.
After hearing all appeals, the issues were recorded accordingly, and the heads of the structural units were directed to carefully scrutinize each citizen's appeal and address the issues in compliance with the legislation. In addition, it was instructed to take the required actions in response to a number of issues brought up during the reception.
Each appeal raised by the families of martyrs was registered and taken under control in order to address the issues with special sensitivity and handle them promptly and objectively.