Mədəniyyət nazirinin birinci müavini Adil Kərimli vətəndaşları qəbul edib
Mədəniyyət nazirinin birinci müavini, nazir vəzifəsini icra edən Adil Kərimli fevralın 24-də Hökumət Evindəki Vətəndaş Qəbulu Mərkəzində (Bakı şəhəri, Ü.Hacıbəyli küçəsi, 84) vətəndaşları qəbul edib.
Qəbulda Bakı şəhəri üzrə 24 vətəndaşın müraciəti dinlənilib. Müraciətlər müxtəlif mövzuları əhatə edib, o cümlədən yaradıcı əməyin qiymətləndirilməsi, mədəniyyət və incəsənət xadimlərinə fəxri adların, fərdi təqaüdlərin verilməsi, sahə ilə bağlı təklif, işlə təmin olunma və digər məsələlərlə bağlı olub.
Bütün müraciətlər dinlənildikdən sonra qaldırılan məsələlər müvafiq qaydada qeydə alınıb. Hər bir vətəndaşın müraciətinin diqqətlə araşdırılması və qeyd olunan məsələlərin qanunvericiliyə uyğun həlli barədə struktur bölmələrin rəhbərlərinə tapşırıqlar verilib. Həmçinin qəbulda səslənən bir sıra məsələlərlə əlaqədar lazımi tədbirlərin görülməsi tapşırılıb.
Görüşdə şəhid ailələrinin qaldırdıqları məsələlərə xüsusi həssaslıqla yanaşılması, vaxtında və obyektiv baxılması məqsədilə hər bir müraciət qeydiyyata alınaraq nəzarətə götürülüb.

24 февраля первый заместитель министра культуры, исполняющий обязанности министра Адиль Керимли принял граждан в Центре приема граждан в Доме правительства (ул. У.Гаджибейли, 84, Баку).
На приеме были заслушаны обращения 24 жителей города Баку. Обращения касались различных тем, в том числе оценки творческой деятельности, присвоения почетных званий деятелям культуры и искусства, индивидуальных стипендий, предложений по специальности, трудоустройства и других вопросов.
После заслушивания всех обращений поднятые вопросы были соответствующим образом зарегистрированы. Руководителям структурных подразделений поручено тщательно изучить обращение каждого гражданина и решить указанные вопросы в соответствии с законодательством. Также поручено принять необходимые меры по ряду поднятых на приеме вопросов.
Чтобы с особой чуткостью относиться к вопросам, поднимаемым семьями шехидов, каждое обращение регистрировалось и бралось на контроль для своевременного и объективного их рассмотрения.