Mədəniyyət Nazirliyi “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində “Mədəniyyətə bağlı ömür” layihəsinə start verir
1215
23.01.2023
23.01.2023 01:46
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi 2023-cü ilin “Heydər Əliyev İli” elan edilməsi ilə bağlı “Mədəniyyətə bağlı ömür” layihəsinə start verir. İzləyicilər layihə çərçivəsində Ulu öndər Heydər Əliyevin müxtəlif illərdə yaxından iştirak etdiyi mədəni tədbirlərdən tarixi fotoşəkilləri, mədəniyyət və incəsənət sahəsində səsləndirdiyi fikirləri ilə tanış olacaqlar.
Müxtəlif rubrikalarla təqdim olunacaq layihə nazirliyin rəsmi saytında və sosial media hesablarında təqdim ediləcək.

В рамках «Года Гейдара Алиева» Министерство Культуры запускает проект «Жизнь, связанная с культурой»
В связи с объявлением 2023 года «Годом Гейдара Алиева» Министерство Культуры Азербайджанской Республики запускает проект «Жизнь, связанная с культурой».  В рамках проекта будут представлены исторические фотографии Национального Лидера Гейдара Алиева с культурных мероприятий, в которых он принимал непосредственное участие в разные годы, а также с его мыслями, высказанными в отношении культуры и искусства.
Проект, представленный в разных рубриках, будет доступен на официальном интернет сайте министерства и аккаунтах министерства в социальных сетях.