Heydər Əliyev Fondu və Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə iyulun 18-də Şuşada başlanan Vaqif Poeziya Günləri açılış mərasimindən sonra rəngarəng tədbirlərlə davam edib.
Günə Xurşidbanu Natəvanın evinin qarşısında etno-caz konserti ilə yekun vurulub.
Konsertdə cazmen, pianoçu, Əməkdar artist Emil Əfrasiyab rəngarəng proqramla çıxış edib. Onu Əməkdar artist İsgəndər Ələsgərov (zərb alətləri) və Elvin Nəbiyev (bas gitara) müşayiət ediblər.
Konsertdən əvvəl tamaşaçıları salamlayan Emil Əfrasiyab Şuşada keçirilən Vaqif Poeziya Günlərinin tarixi əhəmiyyətindən söz açıb. Bildirib ki, azad Qarabağ müasir, müstəqil Azərbaycanın simvoluna çevrildiyi kimi Vaqif Poeziya Günləri də azad Şuşanın simvoluna çevrilib.
O, ilk dəfə Şuşada təşkil oluna etno-caz konsertinin hər bir dinləyicinin yaddaşında uzun zaman qalacağını söyləyib və belə konsertlərin qala-şəhərimizdə bundan sonra daha tez-tez təşkil olunacağına inamını ifadə edib.
Sonra bir-birindən maraqlı ifalar təqdim olunub.
Proqramda “İki dünya”, “Əlavə iz”, “And I love her”, “Aziza”, “Rainy Day”, “Ataya məktub”, “Fantaziya”, “Prayer”, “Nueva” və digər musiqi nömrələri səslənib.

Организованные Фондом Гейдара Алиева и Министерством культуры Дни поэзии Вагифа стартовали в Шуше 18 июля и после церемонии открытия продолжились красочными мероприятиями.
День завершился этно-джазовым концертом перед домом Хуршидбану Натаван.
На концерте с красочной программой выступил джазмен, пианист, заслуженный артист Эмиль Афрасиаб. Ему аккомпанировали заслуженный артист Искандер Алескеров (ударные) и Эльвин Набиев (бас-гитара).
Приветствуя публику перед концертом, Эмиль Афрасиаб рассказал об историческом значении Дней поэзии Вагифа, прошедших в Шуше. По его словам, как свободный Гарабах стал символом современного независимого Азербайджана, так и Дни поэзии Вагифа стали символом свободной Шуши.
Он отметил, что этно-джазовый концерт, организованный впервые в Шуше, надолго останется в памяти каждого слушателя, и выразил уверенность, что впредь подобные концерты в нашем городе-крепости будут проводиться чаще.
Затем были исполнены композиции одна интереснее другой.
В программе прозвучали композиции «Два мира», «Дополнительный след», «А я её люблю», «Азиза», «Дождливый день», «Письмо отцу», «Фантазия», «Молитва», «Нуэва» и другие музыкальные номера.