Naxçıvan Dövlət Filarmoniyası Qars şəhərində konsert verib
Oktyabrın 29-da Naxçıvan Dövlət Filarmoniyasının Kamera Orkestri Türkiyə Cümhuriyyətinin Qars şəhərində Azərbaycan Respublikasının Qarsdakı Baş Konsulluğunun təşkilatçılığı ilə Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyi və Türkiyə Cümhuriyyətinin  yaradılmasının 100-cü ildönümü münasibətilə  konsert proqramı ilə çıxış edib.
Dahi bəstəkarımız Üzeyir Hacıbəylinin  “Koroğlu” operasından “Üvertüra” ilə başlayan konsertdə bir sıra bəstəkar və xalq mahnıları təqdim edilib. Prezident mükafatçısı Cahangir Qurbanovun dirijor olduğu musiqi şölənində Filarmoniyanın solisti Vəli Səfərovun ifasında “Kor ərəbin mahnısı” və “Çırpınırdın, Qara dəniz” əsərləri, Prezident mükafatçısı Nurlan Nuriyevin kamançada və Babək Rayon Mədəniyyət İdarəsinin müdiri Fətəli Axundzadənin tarda solo ifaları türkiyəli tamaşaçılar tərəfindən alqışlarla qarşılanıb.

29 октября Камерный Оркестр Нахчыванской Государственной Филармонии выступил в городе Карс Турецкой Республики с концертной программой по случаю 100-летия со дня рождения великого лидера Гейдара Алиева и 100-летия создания Турецкой Республики, организованной Генеральным Консульством Азербайджанской Республики в Карсе.
В концерте, который начался с «Увертюры» из оперы «Короглу» нашего гениального композитора Узеира Гаджибейли, был представлен ряд композиторских и народных песен. В музыкальном зале, где дирижировал стипендиат Президента Джахангир Гурбанов, солист филармонии Вали Сафаров исполнил «Песню слепого араба» и «Бушевало Черное море», а также сольные выступления Нурлана Нуриева, стипендиата Президента, в кяманче и директора Бабекского районного управления культуры  Фатали Ахундзаде в таре, которые были встречены аплодисментами.