Mədəni və yaradıcı sənayelərin təşviqi üzrə qrant müsabiqəsi ilə bağlı infosessiya keçiriləcək
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən qeyri-hökumət təşkilatları üçün mədəni və yaradıcı sənayelərin təşviqi üzrə elan olunmuş qrant müsabiqəsi ilə bağlı açıq infosessiya keçiriləcək.
İnfosessiya iyulun 10-da saat 16:00-da Mədəni və Yaradıcı Sənayelərin İnkişaf Mərkəzində (Xətai rayonu, Mehdi Mehdizadə 33 “Simurq” plaza, 8-ci mərtəbə) təşkil olunacaq. İnfossesiya çərçivəsində nazirlik nümayəndələri və Müsabiqə komissiyasının üzvləri tərəfindən iştirak şərtləri, prioritet istiqamətlər və alt mövzular, layihə təklifi ilə bağlı tələblər barədə ətraflı məlumat veriləcək. Tədbirdə müsabiqə ilə maraqlanan qeyri- hökumət təşkilatlarının nümayəndələri iştirak edə bilərlər.
Qeyd edək ki, Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən 4 iyul 2024-cü il tarixində qeyri- hökumət təşkilatları üçün mədəni və yaradıcı sənayelərin təşviqi üzrə qrant müsabiqəsi elan olunub.
Müsabiqəyə müraciət üçün son tarix 2 avqust 2024-cü il tarixidir. Sənədlərin qəbulu grants.culture.az internet resursu üzərindən elektron formada həyata keçirilir.

Info Session Announced for Grant Competition Promoting Cultural and Creative Industries
An open information session on the grant competition for NGOs to promote cultural and creative industries, announced by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, will take place on July 10 at 4 p.m. at the Cultural and Creative Industries Development Center (the 8th floor of "Simurg" plaza, Mehdi Mehdizadeh 33, Khatai district).
During the information session, representatives of the Ministry and members of the Competition Commission will provide detailed information on the terms of participation, priority areas and subtopics, and the requirements for project proposals. Representatives of the NGOs interested in the competition are welcome to attend.
On July 4, 2024, the Ministry of Culture announced a grant competition for non-governmental organizations to promote cultural and creative industries.
Applications must be submitted by August 2, 2024, through the online platform grants.culture.az.
For more information, please call 147 (hotline of the Ministry of Culture) or mob. 994505200674 (The Cultural and Creative Industries Development Center).