Mədəni və yaradıcı sənayelərin təşviqi üzrə qrant müsabiqəsi ilə bağlı infosessiya keçiriləcək
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən qeyri-hökumət təşkilatları üçün mədəni və yaradıcı sənayelərin təşviqi üzrə elan olunmuş qrant müsabiqəsi ilə bağlı açıq infosessiya keçiriləcək.
İnfosessiya iyulun 10-da saat 16:00-da Mədəni və Yaradıcı Sənayelərin İnkişaf Mərkəzində (Xətai rayonu, Mehdi Mehdizadə 33 “Simurq” plaza, 8-ci mərtəbə) təşkil olunacaq. İnfossesiya çərçivəsində nazirlik nümayəndələri və Müsabiqə komissiyasının üzvləri tərəfindən iştirak şərtləri, prioritet istiqamətlər və alt mövzular, layihə təklifi ilə bağlı tələblər barədə ətraflı məlumat veriləcək. Tədbirdə müsabiqə ilə maraqlanan qeyri- hökumət təşkilatlarının nümayəndələri iştirak edə bilərlər.
Qeyd edək ki, Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən 4 iyul 2024-cü il tarixində qeyri- hökumət təşkilatları üçün mədəni və yaradıcı sənayelərin təşviqi üzrə qrant müsabiqəsi elan olunub.
Müsabiqəyə müraciət üçün son tarix 2 avqust 2024-cü il tarixidir. Sənədlərin qəbulu grants.culture.az internet resursu üzərindən elektron formada həyata keçirilir.

Будет проведена открытая информационная сессия, посвящённая объявленным Министерством культуры Азербайджанской Республики конкурсом грантов для неправительственных организаций по развитию культурных и творческих индустрий. Информационная сессия пройдёт 10 июля в 16:00 в Центре развития культурных и творческих индустрий (Хатаинский район, площадь Мехди Мехдизаде 33, «Симург» Плаза, 8 этаж).
В рамках информационной сессии представители министерства и члены конкурсной комиссии предоставят подробную информацию об условиях участия, приоритетных направлениях и подтемах, а также требованиях, связанных с проектным предложением. В мероприятии могут принять участие представители неправительственных организаций, интересующихся конкурсом.
Отметим, что 4 июля 2024 года Министерство культуры объявило конкурс грантов на развитие культурных и креативных индустрий для неправительственных организаций. Крайний срок подачи заявок – 2 августа 2024 года. Приём документов осуществляется в электронной форме на интернет-ресурсе grants.cultural.az.
Для дополнительной информации: Тел.: 147 (горячая линия Министерства культуры) Моб.: +994505200674 (Центр развития культурных и творческих индустрий).