Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin dəstəyi, Mərkəzi Aran və Mil-Muğan Regional Mədəniyyət İdarələrinin birgə təşkilatçılığı ilə “Yaşıl dünya naminə həmrəylik İli”nə həsr olunmuş “Hər yanı gülşən Azərbaycan” adlı III Regional Xor Müsabiqəsinin Saatlı rayon Mədəniyyət Mərkəzində Qala konserti keçirilib.
III Regional Xor Müsabiqəsində hər iki regional idarədən 16 uşaq musiqi və incəsənət məktəbinin xor kollektivi uğurla iştirak edib.
Qeyd edək ki, müsabiqənin münsiflər heyətində Azərbaycan Dövlət Xor Kapellasının bədii rəhbəri və dirijoru, Xalq artisti Gülbacı İmanova, Azərbaycan Dövlət Uşaq Filarmoniyasının direktoru, əməkdar incəsənət xadimi Dilarə Əliyeva və Bakı Musiqi Akademiyasının dosenti, əməkdar müəllim Aqil Qafulov təmsil olunub.
Tədbirin konsert hissəsində qalib olan xor kollektivlərinin, uşaq musiqi, incəsənət məktəblərinin uşaqlardan ibarət xalq çalğı alətləri ansambllarının ifasında bir-birindən maraqlı musiqi nömrələri, eyni zamanda  Saatlı rayon “Adıgün” Türk Xalq Folklor kollektivinin ifasında rəqs nömrələri nümayiş olunub.
Qala konsertinin mükafatlandırılma hissəsində Kürdəmir şəhər Uşaq İncəsənət Məktəbinin xor kollektivi Qran-pri mükafatı, Mingəçevir şəhər Ü.Hacıbəyli adına 1 nömrəli onbirillik musiqi məktəbinin xor kollektivi I dərəcəli diplom, Ağdaş şəhər 1 nömrəli uşaq musiqi məktəbinin xor kollektivi II dərəcəli diplom, Göyçay şəhər A.Məmmədov adına Uşaq musiqi məktəbinin xor kollektivi III dərəcəli diplomla, eyni zamanda Beyləqan şəhər Niyazi adına Uşaq musiqi məktəbinin və Mingəçevir şəhər Bülbül adına 2 nömrəli uşaq musiqi məktəbinin xor kollektivi Diplomla təltif ediliblər.

The 3rd Regional Choir Competition Wraps Up with Gala Concert
A gala concert of the 3rd Regional Choir Competition "Azerbaijan full of flowers" took place at the Saatli District Culture Center, with the support of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and under the joint organization of the Central Aran and Mil-Mughan Regional Culture Departments. The event was dedicated to the "Green World Solidarity Year."
16 choirs from children's music and art schools from both regional administrations successfully participated in the 3rd Regional Choir Competition.
Among the jury members of the competition were People's Artist Gulbaji Imanova, artistic director and conductor of the Azerbaijan State Choir Chapel, honored art worker Dilara Aliyeva, director of the Azerbaijan State Children's Philharmonic, and an associate professor at the Baku Music Academy, honored teacher Agil Gafulov.
The concert part of the event presented captivating musical performances by the winning choir groups, children's music, and art school ensembles of folk instruments. At the same time, the Saatli district "Adıgun" Turkic Folklore group demonstrated its dance performances.