Üzeyir Hacıbəyli XV Beynəlxalq Musiqi Festivalının saytı istifadəyə verilib
Xəbər verdiyimiz kimi, Heydər Əliyev Fondu və Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə 18-28 sentyabr tarixlərində ölkəmizdə Üzeyir Hacıbəyli XV Beynəlxalq Musiqi Festivalı keçirilir.
Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən beynəlxalq festivalın saytı (https://uhf.culture.az) hazırlanaraq istifadəyə verilib. Musiqisevərlər sayt vasitəsilə musiqi bayramının tarixi, 15-ci festivalın proqramı, Üzeyir Hacıbəylinin həyat və yaradıcılığı haqqında ətraflı məlumat ala bilərlər.
Qeyd edək ki, Bakı ilə yanaşı, Gəncə və Şəmkirdə reallaşacaq festivalda ABŞ, Fransa, Gürcüstan, Xorvatiya, Rusiya, Almaniya, Sinqapur və digər ölkələrdən musiqiçilərin iştirakı ilə maraqlı konsertlər, ustad dərsləri və s. təşkil olunacaq.

Запущен сайт XV Международного Музыкального Фестиваля Узеира Гаджибейли
Как мы уже сообщали, с 18 по 28 сентября в нашей стране проходит XV Международный Музыкальный Фестиваль Узеира Гаджибейли, организованный Фондом Гейдара Алиева и Министерством Культуры.
Сайт Международного Фестиваля (https://uhf.culture.az) подготовлены и запушен Министерством Культуры. На сайте любители музыки смогут получить подробную информацию об истории музыкального праздника, программе 15-го фестиваля, жизни и творчестве Узеира Гаджибейли.
Следует отметить, что помимо Баку, на фестивале, которой пройдет в Гяндже и Шамкире, состоятся интересные концерты, мастер-классы с участием музыкантов из США, Франции, Грузии, Хорватии, России, Германии, Сингапура и других стран.