Üzeyir Hacıbəyli XV Beynəlxalq Musiqi Festivalının saytı istifadəyə verilib
Xəbər verdiyimiz kimi, Heydər Əliyev Fondu və Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə 18-28 sentyabr tarixlərində ölkəmizdə Üzeyir Hacıbəyli XV Beynəlxalq Musiqi Festivalı keçirilir.
Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən beynəlxalq festivalın saytı (https://uhf.culture.az) hazırlanaraq istifadəyə verilib. Musiqisevərlər sayt vasitəsilə musiqi bayramının tarixi, 15-ci festivalın proqramı, Üzeyir Hacıbəylinin həyat və yaradıcılığı haqqında ətraflı məlumat ala bilərlər.
Qeyd edək ki, Bakı ilə yanaşı, Gəncə və Şəmkirdə reallaşacaq festivalda ABŞ, Fransa, Gürcüstan, Xorvatiya, Rusiya, Almaniya, Sinqapur və digər ölkələrdən musiqiçilərin iştirakı ilə maraqlı konsertlər, ustad dərsləri və s. təşkil olunacaq.

The website of the 15th Uzeyir Hajibeyli International Music Festival launched
As already reported, the 15th Uzeyir Hajibeyli International Music Festival is being held in our country from September 18 to 28. The festival is organized by the Heydar Aliyev Foundation and the Ministry of Culture.
The website of the international festival (https://uhf.culture.az) is created and launched by the Ministry of Culture. The website provides music lovers with comprehensive information about the history of the festival, the program of the 15th festival, and the life and works of Uzeyir Hajibeyli.
It is worth mentioning that in addition to Baku, the festival will extend its reach to Ganja and Shamkir, with the participation of musicians from the USA, France, Georgia, Croatia, Russia, Germany, Singapore, and other countries. The program also includes engaging concerts, master classes, and more.