Mədəniyyət Nazirliyi Ağsu rayonundakı mədəniyyət müəssisələrinə baxış keçirib
Regionlarda fəaliyyət göstərən mədəniyyət müəssisələrinin iş şəraiti və maddi-texniki bazasının mövcud vəziyyətinin yerində öyrənilməsi məqsədilə mədəniyyət nazirinin birinci müavini Adil Kərimli nazirliyin məsul şəxsləri ilə birlikdə Ağsu rayonundakı Heydər Əliyev Mərkəzi, Mərkəzi Kitabxana, Mədəniyyət Mərkəzi, Mədəniyyət evi, Ağsu şəhər Uşaq Musiqi Məktəbi və  Ağsu Tarix-Diyarşünaslıq Muzeyinə baxış keçirib. Həmin müəssisələrin fəaliyyəti ilə tanışlıq zamanı əməkdaşların iş şəraitinin yaxşılaşdırılması, yaradıcı insanların, o cümlədən, istedadlı gənclərə dəstək göstərilməsi, onların yerli və ölkə əhəmiyyətli müsabiqələrdə təmsil olunmasına şərait yaradılması, tədris şəraitinin yaxşılaşdırılması ilə bağlı müvafiq tapşırıqlar verilib.
84 nəfər müəllim və texniki işçi heyətinin çalışdığı, 271 şagirdin təhsil aldığı Ağsu şəhər Uşaq Musiqi Məktəbinə baxış zamanı məktəb binasının qəzalı vəziyyətdə olduğu və belə şəraitdə tədrisin davam etdirilməsinin mümkünsüzlüyü müəyyən edilib. Rayon üzrə Fövqəladə Hallar Komissiyasının müvafiq aktı öyrənildikdən sonra hazırkı vəziyyətdə tədrisin mövcud binada davam etdirilməsinin təhlükəli olduğu bildirilib. Müəllim və şagird heyətinin müvəqqəti olaraq binadan çıxarılması, tədrisin bu müddətdə digər binada davam etdirilməsinə qərar verilib.

The Ministry of Culture inspects cultural institutions in Aghsu
The First Deputy Minister of Culture Adil Karimli together with the officials of the Ministry visited the Heydar Aliyev Center, Central Library, Cultural Center, the House of Culture, Aghsu City Children’s Music School, and Aghsu Museum of History and Local Studies. During the visit, they evaluated the working conditions and material and technical resources of these establishments and provided appropriate instructions to improve working conditions, support creative individuals, including talented youth, create opportunities for their participation in local and national contests, and enhance training conditions.
The inspection of the Aghsu City Children's Music School, which employs 84 teachers and technical staff and has 271 students, revealed that the school building was in a state of emergency and teaching under those conditions was not safe. After reviewing the relevant report of the Region's Emergency Commission, it was determined that continuing to teach in the current building was dangerous. Therefore, the decision was made to temporarily relocate the teaching staff and students to another building, where classes would be held during this time.