Mədəniyyət Nazirliyi Ağsu rayonundakı mədəniyyət müəssisələrinə baxış keçirib
Regionlarda fəaliyyət göstərən mədəniyyət müəssisələrinin iş şəraiti və maddi-texniki bazasının mövcud vəziyyətinin yerində öyrənilməsi məqsədilə mədəniyyət nazirinin birinci müavini Adil Kərimli nazirliyin məsul şəxsləri ilə birlikdə Ağsu rayonundakı Heydər Əliyev Mərkəzi, Mərkəzi Kitabxana, Mədəniyyət Mərkəzi, Mədəniyyət evi, Ağsu şəhər Uşaq Musiqi Məktəbi və  Ağsu Tarix-Diyarşünaslıq Muzeyinə baxış keçirib. Həmin müəssisələrin fəaliyyəti ilə tanışlıq zamanı əməkdaşların iş şəraitinin yaxşılaşdırılması, yaradıcı insanların, o cümlədən, istedadlı gənclərə dəstək göstərilməsi, onların yerli və ölkə əhəmiyyətli müsabiqələrdə təmsil olunmasına şərait yaradılması, tədris şəraitinin yaxşılaşdırılması ilə bağlı müvafiq tapşırıqlar verilib.
84 nəfər müəllim və texniki işçi heyətinin çalışdığı, 271 şagirdin təhsil aldığı Ağsu şəhər Uşaq Musiqi Məktəbinə baxış zamanı məktəb binasının qəzalı vəziyyətdə olduğu və belə şəraitdə tədrisin davam etdirilməsinin mümkünsüzlüyü müəyyən edilib. Rayon üzrə Fövqəladə Hallar Komissiyasının müvafiq aktı öyrənildikdən sonra hazırkı vəziyyətdə tədrisin mövcud binada davam etdirilməsinin təhlükəli olduğu bildirilib. Müəllim və şagird heyətinin müvəqqəti olaraq binadan çıxarılması, tədrisin bu müddətdə digər binada davam etdirilməsinə qərar verilib.

С целью выяснения на месте условий работы и материально-технической базы учреждений культуры, действующих в регионах первый заместитель министра Культуры Адиль Каримли вместе с официальными лицами министерства посетил Центр Гейдара Алиева, Центральную Библиотеку, Центр Культуры, Дом Культуры, Агсуинскую Городскую Детскую Музыкальную Школу и Агсуинский Историко-Краеведческий музей в Агсуинском районе. В ходе ознакомления с деятельностью этих предприятий были поставлены соответствующие задачи по улучшению условий труда сотрудников, оказанию поддержки творческим людям, в том числе талантливой молодежи, созданию условий для их представительства в городских и республиканских конкурсах, улучшению условий обучения.
В ходе проверки Детской Музыкальной Школы города Агсу, где работают 84 человека педагогического и технического персонала, обучается 271 ученик, было установлено, что здание школы находится в аварийном состоянии и продолжать обучение в таких условиях невозможно. После изучения соответствующего акта районной Комиссии по Чрезвычайным Ситуациям  было констатировано, что продолжать обучение в существующем здании в сложившейся ситуации опасно. Было принято решение временно вывести преподавательский и студенческий состав из здания, и продолжить преподавание в этот период в другом здании.