2023-cü il Gənclər üçün Prezident mükafatlarının verilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
Gənclər üçün Prezident mükafatına namizədlərin seçilməsi üzrə Ekspert Komissiyasının təklifinə əsasən və Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109‑cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq qərara alıram:
Elm, təhsil, mədəniyyət, gənclər siyasəti və gənclərlə iş, ictimai və sosialyönümlü fəaliyyət, innovasiya və sahibkarlıq sahələrində xüsusi fərqlənən aşağıdakı şəxslərə 2023-cü il Gənclər üçün Prezident mükafatları verilsin:

Order of the President of the Republic of Azerbaijan on the awarding of the Presidential Youth Award in 2023
In accordance with Article 109, paragraph 32 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, and based on the recommendations of the Expert Commission for Selection of Presidential Youth Award Candidates, I hereby resolve as follows:
The Presidential Youth Awards of the Republic of Azerbaijan for 2023 shall be bestowed upon individuals who have excelled in the areas of science, education, culture, youth policy and youth work, public and social initiatives, innovation and entrepreneurship.