Fikrət Əmirov haqqında film Bakıdakı Rus evində nümayiş olunub
Aprelin 11-də Bakıdakı Rus evində dünya şöhrətli Azərbaycan bəstəkarı, SSRİ Xalq artisti, Dövlət mükafatları laureatı Fikrət Əmirovun 100 illik yubileyi münasibətilə lentə alınmış filmin nümayişi olub.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin və diplomatik korpusun nümayəndələri, incəsənət xadimləri iştirak edib.
Böyük musiqi xadiminin həyat və yaradıcılığına həsr olunmuş ekran işi maraq və rəğbətlə qarşılanıb.
Qeyd edək ki, film Mədəniyyət Nazirliyinin sifarişi ilə 2022-ci ildə lentə alınıb. Həmin ilin 19 dekabr tarixində Heydər Əliyev Sarayında ilk nümayişi keçirilib. Bədii-sənədli filmin ssenari müəllifi və rejissoru Vaqif Mustafayev, operatoru Orxan Abbasov, montaj rejissoru Əsgər Rəhimov, prodüseri Nazim Hüseynovdur.

Documentary on Fikret Amirov Screened at Russian House, Baku
A film was presented at the Russian House in Baku on April 11 to celebrate the 100th anniversary of Fikret Amirov, a well-known Azerbaijani composer who received state awards and was a People's Artist of the USSR.
Representatives from the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, the diplomatic corps, and various artists attended the event.
The screenwork that portrayed the life and creative works of the great musician received a positive response.
The Ministry of Culture ordered the production of this movie in 2022, and it was first shown at Heydar Aliyev Palace on December 19 of the same year. Vagif Mustafayev is the scriptwriter and director of this feature documentary film, with Orkhan Abbasov as the cameraman, Asgar Rahimov as the editing director, and Nazim Huseynov as the producer.