"Şəhər günü"ndə Füzulidə "Ayı balası” uşaq tamaşası nümayiş olunub
Füzuli Şəhəri Günü tədbirləri çərçivəsində Mirzə Uluqbəy adına Füzuli şəhər 1 nömrəli tam orta məktəbində "Ayı balası" uşaq tamaşası göstərilib.
Füzuli Dövlət Dram Teatrı yaradıcı heyətinin təqdim etdiyi Vüqar Haqverdiyevin pyesi əsasında hazırlanmış tamaşanın quruluşçu rejissoru Emin Abışov, quruluşçu rəssamı Ellinaz Balaşova, musiqi tərtibatçısı isə Sənan Sevindikzadədir. Səhnə əsərinin əsas ideyası sevimli heyvanların dili ilə uşaqlara dostluq, yoldaşlıq, həmrəylik kimi əxlaqi-mənəvi dəyərləri aşılamaq, düz danışmağın vacibliyini göstərmək, eləcə də balacalarda həkimə, iynəyə qarşı qorxu və həyəcan hissini əyləncəli formada yox etməkdir.
Tamaşada rolları Vüqar Babayev, Sevinc Məmmədova, Sahilə Abbasova, Emin Abışov, Şəbnəm Baxışova, Aygün Cəfərova, Gülnar Quliyeva, Vüqar İsmayılov və Vüsal Həsənov ifa ediblər. Səhnə əsəri Füzuli Şəhəri Günü şölənində uşaqlara unudulmaz anlar yaşadıb.

Children's Play "Bear Cub" Staged in Fuzuli on "City Day"
As part of Fuzuli City Day celebrations, the children's play "Bear Cub" was performed at Fuzuli City Secondary School No. 1, named after Mirza Ulugbey.
The creative team of the Fuzuli State Drama Theater, including artistic director Emin Abishov, art designer Ellinaz Balashova, and music composer Sanan Sevindikzadeh, brought to life the play written by Vugar Hagverdiyev. The main idea of the play is to teach children important moral values such as friendship, companionship, and solidarity through beloved animals. It emphasizes the importance of honesty and aims to reduce children's fear of doctors and needles in a fun and entertaining way.
The cast included Vugar Babayev, Sevinj Mammadova, Sahila Abbasova, Emin Abishov, Shabnam Bakhishova, Aygun Jafarova, Gulnar Guliyeva, Vugar Ismayilov, and Vusal Hasanov. The performance left the children with lasting memories of the Fuzuli City Day Festival.