2023-cü ilin 5-12 sentyabr tarixlərində Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən keçirilmiş uşaq musiqi, incəsənət, rəssamlıq, muğam, aşıq məktəb və mərkəzlərinə müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqənin müsahibə mərhələsinin nəticələri elan olundu.
Müsahibə mərhələsində iştirak etmək üçün Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən elan edilən vakant vəzifələrə qeydiyyatdan keçən 488 namizəddən 456-sı imtahanda iştirak etmiş, onlardan 246 nəfər tələb olunan keçid balını toplamış, 147 nəfərin uyğun hesab edildikləri vəzifələrə təyinatları ilə bağlı qərar qəbul edilmişdir. 99 nəfər isə ehtiyat kadrlar siyahısına daxil edilmişdir.
Müsabiqənin müsahibə mərhələsinin nəticəsindən narazı olan namizədlər şikayətlərinə baxılması məqsədilə 25 sentyabr 2023-cü il saat 17:00-dək apellyasiya@culture.gov.az elektron poçt ünvanı vasitəsilə Nazirliyin Apellyasiya Şurasına müraciət edə bilərlər.
Müsahibənin nəticələri ilə linkə keçid edərək tanış olmaq mümkündür: https://bit.ly/46ng9Ft
Qeyd: Uşaq musiqi, incəsənət, rəssamlıq, muğam, aşıq məktəb və mərkəzlərinə müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqədən müvəffəqiyyətlə keçmiş namizədlər iddia etdikləri müvafiq vəzifələrə təyin olunmaları məqsədilə 30 sentyabr 2023-cü il tarixinədək uyğun hesab edildikləri məktəblərə yaxınlaşaraq qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Müəyyən olunmuş müddətdə qeydiyyatdan keçməmək namizədin müvafiq vəzifəyə yerləşdirilmədən imtina etməsi kimi qiymətləndiriləcək.

The results of the interview stage of the competition for the recruitment of teachers to children's music, art, painting, mugham, ashug schools and centers held by the Ministry of Culture of theRepublic of Azerbaijan on September 5-12, 2023 were announced.
Out of 488 candidates who registered for the vacant positions announced by the Ministry of Culture to participate in the interview stage, 456 participated in the exam, 246 of them obtained the required passing score, and a decision was made regarding the appointment of 147 people to the positions considered suitable. 99 people were included in the list of reserve personnel.Candidates who are dissatisfied with the result of the interview stage of the competition can apply to the Appeals Council of the Ministry via e-mail at apellyasiya@culture.gov.az until September 25, 2023 at 5:00 p.m. for consideration of their complaints.
You can get acquainted with the results of the interview by clicking on the link: https://bit.ly/46ng9Ft
Note: Candidates who have successfully passed the competition for the recruitment of teachers for children's music, art, painting, mugham, ashug schools and centers should approach the schools for which they have been found suitable and register in order to be appointed to the suitable positions until September 30, 2023.
Failure to register by the deadline will be considered a denial of the candidate's right to be considered for the position in question.