2023-cü ilin 5-12 sentyabr tarixlərində Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən keçirilmiş uşaq musiqi, incəsənət, rəssamlıq, muğam, aşıq məktəb və mərkəzlərinə müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqənin müsahibə mərhələsinin nəticələri elan olundu.
Müsahibə mərhələsində iştirak etmək üçün Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən elan edilən vakant vəzifələrə qeydiyyatdan keçən 488 namizəddən 456-sı imtahanda iştirak etmiş, onlardan 246 nəfər tələb olunan keçid balını toplamış, 147 nəfərin uyğun hesab edildikləri vəzifələrə təyinatları ilə bağlı qərar qəbul edilmişdir. 99 nəfər isə ehtiyat kadrlar siyahısına daxil edilmişdir.
Müsabiqənin müsahibə mərhələsinin nəticəsindən narazı olan namizədlər şikayətlərinə baxılması məqsədilə 25 sentyabr 2023-cü il saat 17:00-dək apellyasiya@culture.gov.az elektron poçt ünvanı vasitəsilə Nazirliyin Apellyasiya Şurasına müraciət edə bilərlər.
Müsahibənin nəticələri ilə linkə keçid edərək tanış olmaq mümkündür: https://bit.ly/46ng9Ft
Qeyd: Uşaq musiqi, incəsənət, rəssamlıq, muğam, aşıq məktəb və mərkəzlərinə müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqədən müvəffəqiyyətlə keçmiş namizədlər iddia etdikləri müvafiq vəzifələrə təyin olunmaları məqsədilə 30 sentyabr 2023-cü il tarixinədək uyğun hesab edildikləri məktəblərə yaxınlaşaraq qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Müəyyən olunmuş müddətdə qeydiyyatdan keçməmək namizədin müvafiq vəzifəyə yerləşdirilmədən imtina etməsi kimi qiymətləndiriləcək.

Объявлены результаты этапа собеседования конкурса по набору учителей в детские школы и центры музыки, искусства, рисования, мугама, ашугского исполнения, проведенного Министерством Культуры Азербайджанской Республики с 5 по 12 сентября 2023 года.
Из 488 кандидатов, зарегистрировавшихся на вакантные должности, объявленные Министерством Культуры для участия в этапе собеседования, 456 приняли участие в экзамене, из них 246 человек набрали необходимый проходной балл, и было принято решение о назначении 147 человек на должности, которые они считаются подходящими. 99 человек были зачислены в список личного состава.
Кандидаты, недовольные результатом этапа собеседования конкурса, могут обратиться в Апелляционный совет Министерства по электронной почте apellyasiya@cultural.gov.az до 17:00 25 сентября 2023 года для рассмотрения их жалоб.
С результатами собеседования можно ознакомиться, перейдя по ссылке: https://bit.ly/46ng9Ft
Примечание: кандидаты, успешно прошедшие конкурс по набору учителей в детские школы и центры музыки, искусства, рисования, мугама, ашугского исполнения, должны до 30 сентября 2023 года пройти регистрацию в школах, где они считаются подходящими для назначения на соответствующие должности.
Непрохождение регистрации в установленный срок будет рассматриваться как отказ кандидата от назначения на соответствующую должность.