Çingiz Fərzəliyevin “Zamanın pillələri” adlı fərdi sərgisinin açılış mərasimi təşkil olunub
2023-cü il aprelin 12-də Dimitri Şevardnadze adına Gürcüstan Milli Muzeyinin Qalereyasında Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi və Gürcüstanın Mədəniyyət, İdman və Gənclər Nazirliyinin tərəfdaşlığı, Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyi və Gürcüstan Milli Qalereyasının birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin direktoru, Əməkdar incəsənət xadimi Çingiz Fərzəliyevin “Zamanın pillələri” adlı fərdi sərgisinin açılış mərasimi təşkil olunub.
Gürcüstan və Azərbaycan arasında diplomatik münasibətlərin qurulmasının 30 illiyinə həsr olunmuş sərgi çərçivəsində rəssamın müəllifi olduğu əsərlərdən ibarət kataloq təqdim edilib, çoxsaylı nəşrləri - kitab və albomları nümayiş etdirilib.

Chingiz Farzaliyev's "Along the Steps of Time" exhibition kicks off
On April 12, 2023, the Gallery of the Georgian National Museum named after Dimitri Shevardnadze hosted the opening ceremony of the solo exhibition "Along the Steps of Time" by Chingiz Farzaliyev, an honored art worker and the Director of the Azerbaijan National Art Museum." The event was jointly organized by the Azerbaijan National Art Museum and the Georgian National Gallery, with the support of the Ministry of Culture of Azerbaijan and the Ministry of Culture, Sports, and Youth of Georgia.
As part of the exhibition celebrating 30 years of diplomatic relations between Georgia and Azerbaijan, visitors viewed a catalog of the artist's creations and numerous books and albums.