Çingiz Fərzəliyevin “Zamanın pillələri” adlı fərdi sərgisinin açılış mərasimi təşkil olunub
2023-cü il aprelin 12-də Dimitri Şevardnadze adına Gürcüstan Milli Muzeyinin Qalereyasında Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi və Gürcüstanın Mədəniyyət, İdman və Gənclər Nazirliyinin tərəfdaşlığı, Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyi və Gürcüstan Milli Qalereyasının birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin direktoru, Əməkdar incəsənət xadimi Çingiz Fərzəliyevin “Zamanın pillələri” adlı fərdi sərgisinin açılış mərasimi təşkil olunub.
Gürcüstan və Azərbaycan arasında diplomatik münasibətlərin qurulmasının 30 illiyinə həsr olunmuş sərgi çərçivəsində rəssamın müəllifi olduğu əsərlərdən ibarət kataloq təqdim edilib, çoxsaylı nəşrləri - kitab və albomları nümayiş etdirilib.

12 апреля 2023 года в Галерее Национального Музея Грузии имени Дмитрия Шеварднадзе состоялась церемония открытия персональной выставки директора Азербайджанского Национального Музея Искусств, Заслуженного деятеля искусств Чингиза Фарзалиева «Ступени Времени». Выставка организована Национальным Музеем Искусств Азербайджана совместно с Национальной Галереей Грузии, в партнёрстве Министерства Культуры Азербайджанской Республики с Министерством Культуры, Спорта и Молодёжи Грузии.
В рамках выставки, посвящённой 30-летию установления дипломатических отношений между Грузией и Азербайджаном, был представлен каталог работ автора, экспонировались многочисленные издания – книги и альбомы.