Aprelin 17-si Uşaq İncəsənət Festivalının I mərhələsinə start verilir
Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi münasibətilə Mədəniyyət Nazirliyi, Elm və Təhsil Nazirliyi və Heydər Əliyev Mərkəzinin birgə təşkil etdiyi Uşaq İncəsənət Festivalının ilk mərhələsinin keçirilməsinə sayılı günlər qalıb.
Qeydiyyatdan keçmiş hər bir şəxs bu mərhələdə iştirak etmək üçün aprelin 10-dan festivalın rəsmi internet portalı olan www.uif.az saytına daxil olaraq “I Mərhələ” bölməsinə keçid etməklə qeydiyyat kodunu və ya FİN nömrəsini yazmaqla festivalda iştirakının müəyyən edilən vaxtı və məkanı haqqında məlumat ala bilər.
Gələrkən şəxsiyyətinizi təsdiq edən sənədi və iştirak məlumatlarınızın çap olunmuş formatını özünüzlə gətirməyiniz, qeyd olunan məkana vaxtından 15 dəqiqə əvvəl gəlməyiniz xahiş olunur.
Festival haqqında daha ətraflı məlumat əldə etmək üçün www.uif.az saytının “Məlumat” bölməsinə keçid edin.

The first stage of the Children's Art Festival launches on April 17
The first stage of the Children's Art Festival, jointly organized by the Ministry of Culture, the Ministry of Science and Education, and the Heydar Aliyev Center on the occasion of the 100th anniversary of national leader Heydar Aliyev, is set to begin in a few days.
To take part in this stage, all registered individuals can visit the festival's official website, www.uif.az starting April 10. On the website, they should navigate to the "Stage I" section and enter either their registration code or PIN number to retrieve details about their participation time and location.
Don't forget to bring your ID and a printed copy of your attendance information when you arrive. Make sure to reach the designated venue 15 minutes before the scheduled time.
For more detailed information about the festival, visit the "Information" section of the website at www.uif.az.