Aprelin 17-si Uşaq İncəsənət Festivalının I mərhələsinə start verilir
Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi münasibətilə Mədəniyyət Nazirliyi, Elm və Təhsil Nazirliyi və Heydər Əliyev Mərkəzinin birgə təşkil etdiyi Uşaq İncəsənət Festivalının ilk mərhələsinin keçirilməsinə sayılı günlər qalıb.
Qeydiyyatdan keçmiş hər bir şəxs bu mərhələdə iştirak etmək üçün aprelin 10-dan festivalın rəsmi internet portalı olan www.uif.az saytına daxil olaraq “I Mərhələ” bölməsinə keçid etməklə qeydiyyat kodunu və ya FİN nömrəsini yazmaqla festivalda iştirakının müəyyən edilən vaxtı və məkanı haqqında məlumat ala bilər.
Gələrkən şəxsiyyətinizi təsdiq edən sənədi və iştirak məlumatlarınızın çap olunmuş formatını özünüzlə gətirməyiniz, qeyd olunan məkana vaxtından 15 dəqiqə əvvəl gəlməyiniz xahiş olunur.
Festival haqqında daha ətraflı məlumat əldə etmək üçün www.uif.az saytının “Məlumat” bölməsinə keçid edin.

Остались считанные дни до первого этапа Фестиваля Детского Творчества, совместно организованного Министерством Культуры, Министерством Науки и Образования и Центром Гейдара Алиева по случаю 100-летия со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева.
Для участия в этом этапе каждый зарегистрированный человек может с 10 апреля зайти на официальный сайт фестиваля www.uif.az, перейти в раздел «I этап», написать регистрационный код или номер FIN и получить информацию о времени и месте своего участия в фестивале.
Просим по прибытии взять с собой удостоверение вашей личности и распечатанную форму информации о вашем участии, и прибыть в указанное место за 15 минут до назначенного времени.
Чтобы получить более подробную информацию о фестивале, перейдите в раздел «Информация» на сайте www.uif.az.