Mədəniyyət Nazirliyinin nümayəndə heyəti Çin Milli Kitabxanasında olub
Çin Xalq Respublikasında (ÇXR) səfərdə olan Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin nümayəndə heyəti sentyabrın 7-də Çin Milli Kitabxanasını ziyarət edib.
Kitabxananın kitab fondu, nəşrlərin qorunması, oxuculara xidmət prosesi və burada fəaliyyət göstərən muzeylə tanışlıq olub.
Direktor xanım Çen Yin qonaqlara kitabxananın fəaliyyəti haqqında məlumat verib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Milli Kitabxanası ilə Çin Milli Kitabxanası arasında əməkdaşlıq əlaqələri mövcuddur.
Azərbaycan Milli Kitabxanasında iki kitabxana arasında qarşılıqlı əməkdaşlıq barədə memorandum imzalanıb. Sənədə əsasən, Azərbaycan Milli Kitabxanasında Çin daimi guşəsi yaradılıb. Çin Milli Kitabxanasında da Azərbaycan daimi guşəsinin yaradılması nəzərdə tutulur.

The delegation of the Ministry of Culture visits the National Library of China
On September 7, the delegation of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan visiting the People's Republic of China (PRC) paid a visit to the National Library of China.
There was an overview of the library's book collection, protection of publications, reader services, and the museum operating here.
The director, Ms. Chen Yin, informed the delegation about the activities of the library.
It's worth mentioning that there are cooperation relations between the National Library of Azerbaijan and the National Library of China.
A memorandum of mutual cooperation between the two libraries was signed at the National Library of Azerbaijan. According to the document, a permanent corner of China was established in the National Library of Azerbaijan. It is planned to establish a permanent corner of Azerbaijan in the National Library of China.