Mədəniyyət Nazirliyinin nümayəndə heyəti Çin Milli Kitabxanasında olub
Çin Xalq Respublikasında (ÇXR) səfərdə olan Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin nümayəndə heyəti sentyabrın 7-də Çin Milli Kitabxanasını ziyarət edib.
Kitabxananın kitab fondu, nəşrlərin qorunması, oxuculara xidmət prosesi və burada fəaliyyət göstərən muzeylə tanışlıq olub.
Direktor xanım Çen Yin qonaqlara kitabxananın fəaliyyəti haqqında məlumat verib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Milli Kitabxanası ilə Çin Milli Kitabxanası arasında əməkdaşlıq əlaqələri mövcuddur.
Azərbaycan Milli Kitabxanasında iki kitabxana arasında qarşılıqlı əməkdaşlıq barədə memorandum imzalanıb. Sənədə əsasən, Azərbaycan Milli Kitabxanasında Çin daimi guşəsi yaradılıb. Çin Milli Kitabxanasında da Azərbaycan daimi guşəsinin yaradılması nəzərdə tutulur.

Делегация Министерства Культуры Азербайджанской Республики, находящаяся с визитом в Китайской Народной Республике (КНР), 7 сентября посетила Национальную Библиотеку Китая.
Состоялось знакомство с книжным фондом библиотеки, сохранением изданий, процессом обслуживания читателей и действующим здесь музеем.
Директор г-жа Чэн Йин проинформировала делегацию гостей о деятельности библиотеки.
Следует отметить, что между Национальной Библиотекой Азербайджана и Национальной Библиотекой Китая существуют отношения сотрудничества.
В Национальной Библиотеке Азербайджана подписан меморандум о взаимном сотрудничестве между двумя библиотеками. Согласно документу, в Национальной Библиотеке Азербайджана создан постоянный уголок Китая. В Национальной Библиотеке Китая планируется создать постоянный уголок Азербайджана.