Şuşada “Xarıbülbül” Beynəlxalq Musiqi Festivalı keçiriləcək
Mayın 9-11-də Heydər Əliyev Fondu və Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın mədəniyyət paytaxtı Şuşa şəhərində “Xarıbülbül” Beynəlxalq Musiqi Festivalı keçiriləcək.
3 gün davam edəcək festival çərçivəsində konsert proqramları, sərgilər və müxtəlif təqdimatlar olacaq.
Qeyd edək ki, Şuşa şəhəri 2023-cü ildə həm də Beynəlxalq Türk Mədəniyyəti Təşkilatı (TÜRKSOY) tərəfindən “Türk dünyasının mədəniyyət paytaxtı” elan edilib. Budəfəki “Xarıbülbül” Beynəlxalq Musiqi Festivalında da TÜRKSOY-a daxil olan ölkələr, regionun türkdilli ölkələri və xalqlarının yaradıcı kollektivləri iştirak edəcəklər.

On May 9–11, the "Kharibulbul" International Music Festival will take place in Azerbaijan's cultural capital, Shusha. The festival is organized by the Heydar Aliyev Foundation and the Ministry of Culture.
The three-day festival will include concerts, exhibitions, and various presentations.
Shusha was declared the "cultural capital of the Turkic world" by the International Organization of Turkic Culture (TURKSOY) in 2023. The festival will host creative teams from TURKSOY member countries and Turkic-speaking nations of the region.
Meanwhile, the official opening of the event "Shusha: The Cultural Capital of the Turkic World 2023" will take place on May 12.