1. Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin strukturuna daxil olan regional mədəniyyət idarələri (Sumqayıt Regional Mədəniyyət İdarəsi, Xaçmaz Regional Mədəniyyət İdarəsi, İsmayıllı Regional Mədəniyyət İdarəsi, Şəki Regional Mədəniyyət İdarəsi, Kürdəmir Regional Mədəniyyət İdarəsi, Ağstafa Regional Mədəniyyət İdarəsi, Şəmkir Regional Mədəniyyət İdarəsi, Gəncə Regional Mədəniyyət İdarəsi, Bərdə Regional Mədəniyyət İdarəsi, Ağcabədi Regional Mədəniyyət İdarəsi, Ağdaş Regional Mədəniyyət İdarəsi, Sabirabad Regional Mədəniyyət İdarəsi, Biləsuvar Regional Mədəniyyət İdarəsi, Masallı Regional Mədəniyyət İdarəsi və Lənkəran Regional Mədəniyyət İdarəsi) əsasında, “Azərbaycan Respublikasında iqtisadi rayonların yeni bölgüsü haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2021-ci il 7 iyul tarixli 1386 nömrəli Fərmanının 1.3–1.14-cü bəndləri ilə müəyyən edilmiş Azərbaycan Respublikasının iqtisadi rayonlarının bölgüsünə uyğun olaraq, aşağıdakı regional mədəniyyət idarələri yaradılsın:
1.1. Abşeron–Xızı Regional Mədəniyyət İdarəsi;
1.2. Dağlıq Şirvan Regional Mədəniyyət İdarəsi;
1.3. Gəncə–Daşkəsən Regional Mədəniyyət İdarəsi;
1.4. Qarabağ Regional Mədəniyyət İdarəsi;
1.5. Qazax–Tovuz Regional Mədəniyyət İdarəsi;
1.6. Quba–Xaçmaz Regional Mədəniyyət İdarəsi;
1.7. Lənkəran–Astara Regional Mədəniyyət İdarəsi;
1.8. Mərkəzi Aran Regional Mədəniyyət İdarəsi;
1.9. Mil–Muğan Regional Mədəniyyət İdarəsi;
1.10. Şəki–Zaqatala Regional Mədəniyyət İdarəsi;
1.11. Şərqi Zəngəzur Regional Mədəniyyət İdarəsi;
1.12. Şirvan–Salyan Regional Mədəniyyət İdarəsi.
2. “Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin strukturunun təkmilləşdirilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 29 mart tarixli 1932 nömrəli Sərəncamının (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2016, № 3, maddə 572; 2021, № 1, maddə 79) 2-ci hissəsi ləğv edilsin.

1. The regional culture departments listed below shall be established on the basis of regional culture departments included in the structure of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan (Sumgayit Regional Culture Department, Khachmaz Regional Culture Department, Ismayilli Regional Culture Department, Shaki Regional Culture Department, Kurdamir Regional Culture Department, Aghstafa Regional Culture Department, Shamkir Regional Culture Department, Ganja Regional Culture Department, Barda Regional Culture Department, Aghjabadi Regional Culture Department, Aghdash Regional Culture Department, Sabirabad Regional Culture Department, Bilasuvar Regional Culture Department, Masalli Regional Culture Department and Lankaran Regional Culture Department) in accordance with the division of the economic regions of the Republic of Azerbaijan as delineated in paragraphs 1.3-1.14 of the Decree of the President of the Republic No. 1386 of July 7, 2021 on the New Division of Economic Regions in the Republic of Azerbaijan:
1.1. Absheron-Khizi Regional Culture Department;
1.2. Mountainous Shirvan Regional Culture Department;
1.3. Ganja-Dashkasan Regional Culture Department;
1.4. Karabakh Regional Culture Department;
1.5. Gazakh-Tovuz Regional Culture Department;
1.6. Guba-Khachmaz Regional Culture Department;
1.7. Lankaran-Astara Regional Culture Department;
1.8. Central Aran Regional Culture Department;
1.9. Mil-Mughan Regional Culture Department;
1.10. Shaki-Zagatala Regional Culture Department;
1.11. Eastern Zangazur Regional Culture Department;
1.12. Shirvan-Salyan Regional Culture Department.
2. Part 2 of Order No. 1932 dated March 29, 2016, "On Improving the Structure of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan" (published in the Legislative Collection of the Republic of Azerbaijan in 2016, No. 3, Article 572; 2021, No. 1, Article 79) shall be annulled.
3. The Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan shall resolve any issues arising from the implementation of this Order.