Musiqi və incəsənət məktəblərinə müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqənin müsahibə mərhələsi başa çatıb
2180
09.08.2024
09.08.2024 01:39
Avqustun 8-də musiqi və incəsənət məktəblərinə müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqənin müsahibə mərhələsi başa çatıb. Müxtəlif ixtisaslar üzrə keçirilən imtahanlarda ümumilikdə 286 nəfər namizəd iştirak edib.
Müsahibə mərhələsində test imtahanlarının nəticələrinə əsasən keçid balını toplamış və vakant yer tutmaq hüququ qazanmış namizədlərin bilik və bacarıqları, psixoloji hazırlığı müvafiq qaydada yaradılmış 16 komissiya tərəfindən yoxlanılıb.
Qeyd edək ki, müsabiqənin nəticələri barədə məlumat yaxın günlərdə namizədlərin “MyCulture” vahid şəxsi kabinetinə (my.culture.az) göndəriləcək. Namizədlərin vakant yerlərə yerləşdirilməsi elektron ərizələrində qeyd etdikləri seçim ardıcıllığı gözlənilməklə aparılacaq.

8 августа завершился этап собеседований в рамках конкурса по набору преподавателей в музыкальные и художественные школы. Всего в экзаменах, проведенных по различным специальностям, приняли участие 286 кандидатов.
На этапе собеседования уровень знаний, навыков и психологической подготовки кандидатов, получивших проходной балл по результатам испытаний и завоевавших право занять вакантное место, проверяли 16 созданных соответствующим образом комиссий.
Отметим, что информация о результатах конкурса будет отправлена в ближайшие дни ​​в единый личный кабинет кандидатов «MyCulture» (my.cultural.az). Размещение кандидатов на вакантные должности будет осуществляться в порядке отбора, указанном в их электронных заявках.