Tanınmış türkiyəli aktrisa Bakıda monotamaşa ilə çıxış edəcək
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin dəstəyi, “Caspian Media Group”un təşkilatçılığı ilə Türkiyənin məşhur kino və teatr aktrisası Sumru Yavrucuk “Şerli Valentin” monotamaşası ilə Bakıda çıxış edəcək.
Səhnə əsəri 5-6 oktyabr tarixlərində Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrında nümayiş olunacaq.
İkipərdəli monotamaşada gündəlik həyatın cansıxıcılığında itib-batan Şerli Valentinin hekayəsi diqqət mərkəzinə çəkilir. O özünü yenidən kəşf edir və həyat yolunda ayaqları üstə möhkəm dayanmağa başlayır...
Tamaşanın rejissoru teatr sahəsi üzrə bir sıra mükafatların laureatı olan Sumru Yavrucukun özüdür. O həm də tamaşadakı bütün obrazları canlandırır.
Qeyd edək ki, S.Yavrucuk “Yabancı damat” serialındakı obrazı ilə məşhurlaşıb. Daha sonra “Fatmagülün suçu nə?”, “Şahanə həyatım”, “Evlilik haqqında hər şey” kimi seriallarda da unudulmaz obrazlar canlandırıb.

Famous Turkish Actress to Present a Mono-Performance in Baku
Sumru Yavrucuk, the famous Turkish film and theater actress, will perform her mono-performance “Shirley Valentine” in Baku with the support of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the organization of “Caspian Media Group." Scheduled for October 5–6, hosted at the Azerbaijan State Academic Musical Theatre, the stage work is a two-act mono-performance about Shirley Valentine. The two-act mono-performance brings the story of Shirley Valentine into focus, highlighting her transformation from a mundane existence to finding her footing in life.
The play is directed by the award-winning theater actress Sumru Yavrucuk. She is taking on the challenge of playing all the characters in the production. Sumru Yavrucuk rose to fame with her character in the TV series "Foreign Groom" and later made her mark with roles in "What's Fatmagul's Fault?" My Wonderful Life" and "All About Marriage.".