Tanınmış türkiyəli aktrisa Bakıda monotamaşa ilə çıxış edəcək
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin dəstəyi, “Caspian Media Group”un təşkilatçılığı ilə Türkiyənin məşhur kino və teatr aktrisası Sumru Yavrucuk “Şerli Valentin” monotamaşası ilə Bakıda çıxış edəcək.
Səhnə əsəri 5-6 oktyabr tarixlərində Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrında nümayiş olunacaq.
İkipərdəli monotamaşada gündəlik həyatın cansıxıcılığında itib-batan Şerli Valentinin hekayəsi diqqət mərkəzinə çəkilir. O özünü yenidən kəşf edir və həyat yolunda ayaqları üstə möhkəm dayanmağa başlayır...
Tamaşanın rejissoru teatr sahəsi üzrə bir sıra mükafatların laureatı olan Sumru Yavrucukun özüdür. O həm də tamaşadakı bütün obrazları canlandırır.
Qeyd edək ki, S.Yavrucuk “Yabancı damat” serialındakı obrazı ilə məşhurlaşıb. Daha sonra “Fatmagülün suçu nə?”, “Şahanə həyatım”, “Evlilik haqqında hər şey” kimi seriallarda da unudulmaz obrazlar canlandırıb.

Известная турецкая актриса кино и театра Сумру Явруджук выступит при поддержке Министерства культуры Азербайджана и организации «Caspian Media Group» с моноспектаклем «Ширли Валентайн» в Баку.
Спектакль будет показан в Азербайджанском государственном академическом музыкальном театре 5-6 октября.
Двухактный моноспектакль посвящен истории Ширли Валентайна, потерявшего интерес к повседневной жизни. Он заново открывает себя и обретает уверенность на своем жизненном пути.
Режиссером спектакля является сама Сумру Явруджук, ставшая лауреатом ряда премий в театральной сфере. Она также исполняет все персонажи в пьесе.
Следует отметить, что С. Явруджук прославилась благодаря участию в сериале «Иностранный жених». Позже он сыграла незабываемые роли в сериалах «В чем вина Фатмагюль?», «Моя прекрасная жизнь», «Все о браке».