“Milli kitabxanalar xalqların mənəvi yaddaşının qoruyucusudur” mövzusunda Beynəlxalq Elmi-Praktik Konfrans keçirilib
1573
20.09.2023
20.09.2023 02:31
Sentyabrın 20-də Azərbaycan Milli Kitabxanasında “Milli kitabxanalar xalqların mənəvi yaddaşının qoruyucusudur” mövzusunda Beynəlxalq Elmi-Praktik Konfransın açılışı keçirilib.
Konfransda giriş sözü ilə mədəniyyət naziri Adil Kərimli çıxış edib.
Plenar iclasda Milli Məclisin Mədəniyyət Komitəsinin sədri, professor Qənirə Paşayeva, Türkiyə Milli Kitabxanasının İnzibati işlər şöbəsinin müdiri Filiz Berna Gültekin, Rusiya Dövlət Kitabxanasının baş direktoru Vadim Duda, elm və təhsil nazirinin müavini Firidun Qurbanov, Milli Məclisin üzvü, akademik Nizami Cəfərov, Özbəkistan Milli Kitabxanasının direktoru Umida Teşabayeva, Roma Mərkəzi Milli Kitabxanasının direktoru Stefano Kampaynolo çıxış ediblər.

The International Scientific-Practical Conference on the topic of "National libraries are the protectors of the spiritual memory of the peoples" was held
On September 20, the opening of the International Scientific-Practical Conference on the topic of "National libraries are the protectors of the spiritual memory of the peoples" was held at the National Library of Azerbaijan.
Minister of Culture Adil Karimli made an opening speech at the conference.
At the plenary session, the Chairman of the Culture Committee of the Milli Majlis, professor Ganira Pashayeva, the head of the Administrative Affairs Department of the National Library of Turkey Filiz Berna Gültekin, the director general of the State Library of Russia Vadim Duda, the deputy minister of science and education Firidun Gurbanov, the member of the Milli Majlis, academician Nizami Jafarov, the head of the National Library of Uzbekistan director Umida Teshabayeva, director of the Central National Library of Rome Stefano Campainolo spoke.