2023-2024-cü illərdə istehsal olunmaq üçün film layihələri müsabiqəsində tələbə filmləri kateqoriyaları üzrə qalib gələn layihələrin maliyyələşməsinə start verilib
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Respublikasının Kino Agentliyi tərəfindən keçirilən 2023-2024-cü illərdə istehsal olunmaq üçün film layihələri müsabiqəsində tələbə filmləri kateqoriyaları üzrə qalib gələn layihələrin maliyyələşməsinə start verilib.
Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən “Tədris-Film” Kinostudiyası istehsalçısı olduğu “Starın hekayəsi", "Şirin yuxu", "Tullantılar dünyası", “Ailə tablosu”, "Biçilmiş don", "Çağrılmamış qonaq", “İnam”, "Balıqçı kafesində görüş",“Dəyişə bilməyən adam", “Düşmüş mələk", “Fundament”, "Mühafiz" filmləri tələbələr tərəfindən ərsəyə gətiriləcək. Qeyd edək ki, tələbə filmləri kateqoriyalarının kuratoru əməkdar incəsənət xadimi, kinorejissor Elxan Cəfərov tələbələrin çəkiliş və hazırlıq prosesinə cəlb olunub.

Начато финансирование проектов-победителей в номинациях студенческих фильмов конкурса кинопроектов 2023-2024 годов
Начато финансирование проектов-победителей в категории студенческих фильмов на конкурсе кинопроектов, проводимом Министерством культуры Азербайджанской Республики и Агентством кино Азербайджанской Республики, которые будут произведены в 2023-2024 годах.
Фильмы «История звезды», «Сладкий сон», «Мир отбросов», «Семейная картина», «Скроенное платье», «Незваный гость», «Вера», «Встреча в рыбацком кафе», «Человек, который не может измениться», «Падший ангел», «Основание», «Хранитель» будут сняты студентами на киностудии «Учебный Фильм», действующей при Азербайджанском государственном университете культуры и искусств.  Отметим, что куратор категории студенческих фильмов, заслуженный деятель искусств, кинорежиссёр Эльхан Джафаров привлечён к процессу студенческих съёмок и подготовки.