“İrsimizi tanıyaq, tanıdaq” müsabiqəsinin nəticələri ilə bağlı ekspert komissiyasının iclası keçirilib
Azərbaycanın qədim tarixi və zəngin mədəniyyətinin təbliği, incəsənətə, milli-mənəvi dəyərlərə, adət-ənənələrimizə hörmətin qorunub saxlanılması və inkişaf etdirilməsi, yeni yaradıcı qüvvələri prosesə cəlb etmək məqsədilə Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən elan edilən  “İrsimizi tanıyaq, tanıdaq” müsabiqəsinin qaliblərinin müəyyənləşdirilməsi üçün ekspert komissiyasının iclası keçirilib.
İclas nəticələrini əks etdirən protokola əsasən təqdim olunan videoçarxlar keyfiyyət baxımından qənaətbəxş olmadığına və müsabiqə şərtlərinə cavab vermədiyinə görə qaliblərin müəyyənləşdirilməsi mümkün olmayıb.

Expert Commission Convenes Regarding the Results of the 'Let's Know and Promote Our Heritage' Competition
An expert commission was convened to determine the winners of the "Let's know and promote our heritage" competition, declared by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan. The competition aims to promote the ancient history and rich culture of Azerbaijan, preserve and develop respect for art, national spiritual values, and traditions, draw in fresh creative talents, and engage new creative talents in the process.
Identifying the winners was not possible, as the video clips presented according to the protocol reflecting the results of the meeting fell short in terms of quality and failed to meet the competition criteria.