Üzeyir Hacıbəyli festivalı çərçivəsində tanınmış rəssamın rəsm sərgisi açıldı
Heydər Əliyev Fondu və Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə 18-28 sentyabr tarixlərində Üzeyir Hacıbəyli XV Beynəlxalq Musiqi Festivalı keçirilir.
Bu il də zəngin proqramı olan festival çərçivəsində konsert proqramları, tamaşa nümayişləri, konfrans və digər tədbirlər təşkil olunur.
Sentyabrın 19-da M.Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Filarmoniyasında Əməkdar incəsənət xadimi, tanınmış memar və rəssam Elturan Avalovun əsərlərindən ibarət sərginin açılışı da musiqi bayramının yaddaqalan tədbirlərdən  oldu.
Mədəniyyət nazirinin müavini Murad Hüseynov çıxış edərək sənətkarı yeni sərgisi münasibətilə təbrik etdi yaradıcılıq uğurları arzuladı. Bildirdi ki, rəssam bu günlərdə 150-dən artıq əsərini nazirliyə hədiyyə edib.
Elturan Avalov sərginin təşkilinə görə minnətdarlığını bildirdi. Dedi ki, sərgidə Üzeyir Hacıbəylinin musiqili komediyalarına və xalq mahnılarımıza çəkdiyi illüstrasiyalar nümayiş olunur. 50-yə yaxın əsərin yer aldığı sərgi tamaşaçılar tərəfindən maraqla qarşılandı.

An art exhibition of a well-known artist was opened within the framework of the Uzeyir Hajibeyli Festival
The 15th Uzeyir Hajibeyli International Music Festival is being organized by the Heydar Aliyev Foundation and the Ministry of Culture on September 18 - 28. Concert programs, performances, conferences, and other events are organized within the framework of the rich program of the festival.
On September 19, at the Azerbaijan State Philharmonic named after M. Magomayev, the opening of the exhibition of the works of the honored artist, well-known architect and artist Elturan Avalov was one of the memorable events of the music festival.
Deputy Minister of Culture Murad Huseynov made a speech, and congratulated the artist on the occasion of his new exhibition, and wished him creative success. He said that the artist has donated more than 150 works to the ministry these days.
Elturan Avalov expressed his gratitude for the organization of the exhibition. He said that the illustrations of Uzeyir Hajibeyli's musical comedies and our folk songs are displayed at the exhibition. The exhibition, which includes about 50 works, was met with interest by the audience.