Mədəniyyət naziri Adil Kərimli Çində moldovalı həmkarı ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Adil Kərimlinin rəhbərliyi ilə nümayəndə heyətinin Çin Xalq Respublikasına səfəri davam edir.
3-9 sentyabr tarixlərini əhatə edən səfər çərçivəsində mədəniyyət naziri Adil Kərimli sentyabrın 6-da Moldova Respublikasının mədəniyyət naziri Sergiu Prodan ilə görüşüb.
Görüşdə iki ölkə arasında mədəni əlaqələrin mövcud vəziyyətinə nəzər salınıb, bu sahədə gələcək əməkdaşlığın daha geniş potensiala malik olduğu vurğulanıb.
Sergiu Prodan gələn il Azərbaycanda Moldova mədəniyyəti günlərinin keçirilməsi təklifi ilə çıxış edib. Bu təkliflə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.

Министр культуры Адиль Каримли встретился со своим молдавским коллегой в Китае
Продолжается визит делегации под руководством министра культуры Азербайджанской Республики Адила Каримли в Китайскую Народную Республику.
В рамках визита, который охватывает 3-9 сентября министр культуры Адиль Каримли встретился 6 сентября с министром культуры Республики Молдова Серджиу Проданом.
На встрече было рассмотрено нынешнее состояние культурных связей между двумя странами и подчеркнуто, что будущее сотрудничество в этой сфере имеет более широкий потенциал.
Серджиу Продан выступил с предложением провести в следующем году дни молдавской культуры в Азербайджане. Состоялся обмен мнениями по этому предложению.