Azərbaycan musiqisi və rəqsi "6-ci İpək yolu Beynəlxalq mədəniyyət sərgisi"nin qala-konsert proqramında təqdim edildi
Xəbər verdiyimiz kimi, Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Adil Kərimlinin rəhbərliyi ilə geniş nümayəndə heyəti 3-9 sentyabr tarixlərində Çin Xalq Respublikasında səfərdədir. Nümayəndə heyətində ölkəmizin incəsənət ustaları da təmsil olunur.
Səfər gedişində sənətçilərimiz Çinin Dunhuan şəhərində 6-cı Beynəlxalq İpək Yolu Mədəniyyət Sərgisi çərçivəsində keçirilən “İpək Yolu mədəni irsi və yeni sivilizasiya formasının qurulması” mövzusunda forumun bədii hissəsində maraqlı konsert proqramı ilə çıxış ediblər.
Konsertdə Əməkdar artist İlkin Əhmədov, xanəndə Günay İmamverdiyeva Azərbaycan mahnılarını səsləndiriblər. Azərbaycan Dövlət Rəqs Ansamblının solistləri İnarə Zeynalova və Aydəmir Aydəmirov Azərbaycan xalq rəqsini ifa ediblər.
Konsert proqramı Günay İmamverdiyeva-İlkin Əhmədov duetinin ifası ilə başa çatıb. Bütün ifalar böyük maraq və alqışlarla qarşılanıb.

Напомним, что большая делегация во главе с министром культуры Азербайджанской Республики Адилем Каримли 3-9 сентября находится с визитом в Китайской Народной Республике. В составе делегации также представлены мастера искусств нашей страны.
В ходе визита наши артисты представили интересную концертную программу в художественной части форума «Культурное наследие Шелкового пути и построение новой формы цивилизации», проводимого в рамках 6-й Международной культурной выставки «Шелковый путь» в городе Дуньхуан, Китай.
На концерте заслуженный артист Илькин Ахмедов и певица Гюнай Имамвердиева исполнили азербайджанские песни. Солисты Азербайджанского государственного ансамбля танца Инара Зейналова и Айдемир Айдемиров исполнили азербайджанский народный танец.
Концертная программа завершилась выступлением дуэта Гюнай Имамвердиева - Илькин Ахмедов. Все выступления были встречены с большим интересом и аплодисментами.