Azərbaycan musiqisi və rəqsi "6-ci İpək yolu Beynəlxalq mədəniyyət sərgisi"nin qala-konsert proqramında təqdim edildi
Xəbər verdiyimiz kimi, Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Adil Kərimlinin rəhbərliyi ilə geniş nümayəndə heyəti 3-9 sentyabr tarixlərində Çin Xalq Respublikasında səfərdədir. Nümayəndə heyətində ölkəmizin incəsənət ustaları da təmsil olunur.
Səfər gedişində sənətçilərimiz Çinin Dunhuan şəhərində 6-cı Beynəlxalq İpək Yolu Mədəniyyət Sərgisi çərçivəsində keçirilən “İpək Yolu mədəni irsi və yeni sivilizasiya formasının qurulması” mövzusunda forumun bədii hissəsində maraqlı konsert proqramı ilə çıxış ediblər.
Konsertdə Əməkdar artist İlkin Əhmədov, xanəndə Günay İmamverdiyeva Azərbaycan mahnılarını səsləndiriblər. Azərbaycan Dövlət Rəqs Ansamblının solistləri İnarə Zeynalova və Aydəmir Aydəmirov Azərbaycan xalq rəqsini ifa ediblər.
Konsert proqramı Günay İmamverdiyeva-İlkin Əhmədov duetinin ifası ilə başa çatıb. Bütün ifalar böyük maraq və alqışlarla qarşılanıb.

Azerbaijani music and dance presented at the gala-concert program of the 6th Silk Road International Cultural Expo
As reported earlier, a large delegation led by the Minister of Culture of the Republic of Azerbaijan, Adil Karimli is on a visit to the People's Republic of China from September 3 to September 9. The delegation also includes art masters from our country.
During the visit, in the artistic part of the Forum on Inheriting Silk Road Culture and Building a New Form of Civilization held within the framework of the 6th Silk Road International Cultural Expo in Dunhuang, China, our artists performed an interesting concert program.
At the concert, Azerbaijani songs were performed by honored artist Ilkin Ahmadov and khananda Gunay Imamverdiyeva. Azerbaijani folk dances were presented by the soloists of the Azerbaijan State Dance Ensemble, Inara Zeynalova and Aydamir Aydamirov.
The concert program came to a close with a duet by Gunay Imamverdiyeva and Ilkin Ahmadov. Each of the performances received a warm reception and applause.