Qeyri-hökumət təşkilatları üçün infosessiya keçirildi
İyulun 10-da Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən elan edilmiş mədəni və yaradıcı sənayelərin təşviqi üzrə qrant müsabiqəsi ilə bağlı infosessiya keçirilib. Mədəni və Yaradıcı Sənayelərin İnkişafı Mərkəzində təşkil olunan infosessiyada 40-dan çox qeyri-hökumət təşkilatının nümayəndələri iştirak edib.
İnfossesiya çərçivəsində nazirliyin nümayəndələri və müsabiqə komissiyasının üzvləri tərəfindən müsabiqə ilə bağlı təqdimat edilib, prioritet istiqamətlər və alt mövzular barədə ətraflı məlumatver verilib. Həmçinin müsabiqədə iştirak şərtləri və layihə təklifi ilə bağlı tələblər izah edilib, qeyri-hökumət təşkilatlarının nümayəndələrini maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, qeyri-hökumət təşkilatları üçün mədəni və yaradıcı sənayelərin təşviqi üzrə qrant müsabiqəsi Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən iyulun 4-də elan edilib. Müsabiqəyə müraciət üçün son tarix 2 avqust 2024-cü ildir. Sənədlərin qəbulu grants.culture.az internet resursu üzərindən elektron formada həyata keçirilir.

10 июля состоялась информационная сессия, посвященная конкурсу грантов на развитие культурных и творческих индустрий, объявленному Министерством культуры Азербайджанской Республики. В информационной сессии, организованной в Центре развития культурных и творческих индустрий, приняли участие представители более 40 неправительственных организаций.
В рамках информационной сессии представители министерства и члены конкурсной комиссии выступили с презентацией конкурса и дали подробную информацию о приоритетных направлениях и подтемах. Также были разъяснены условия участия в конкурсе и требования, связанные с проектным предложением, а также даны ответы на вопросы представителей неправительственных организаций.
Отметим, конкурс на гранты для развития культурных и творческих индустрий для неправительственных организаций был объявлен Министерством культуры 4 июля. Крайний срок подачи заявок – 2 августа 2024 года. Прием документов осуществляется в электронной форме на интернет-ресурсе grants.culture.az.