Qeyri-hökumət təşkilatları üçün infosessiya keçirildi
İyulun 10-da Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən elan edilmiş mədəni və yaradıcı sənayelərin təşviqi üzrə qrant müsabiqəsi ilə bağlı infosessiya keçirilib. Mədəni və Yaradıcı Sənayelərin İnkişafı Mərkəzində təşkil olunan infosessiyada 40-dan çox qeyri-hökumət təşkilatının nümayəndələri iştirak edib.
İnfossesiya çərçivəsində nazirliyin nümayəndələri və müsabiqə komissiyasının üzvləri tərəfindən müsabiqə ilə bağlı təqdimat edilib, prioritet istiqamətlər və alt mövzular barədə ətraflı məlumatver verilib. Həmçinin müsabiqədə iştirak şərtləri və layihə təklifi ilə bağlı tələblər izah edilib, qeyri-hökumət təşkilatlarının nümayəndələrini maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, qeyri-hökumət təşkilatları üçün mədəni və yaradıcı sənayelərin təşviqi üzrə qrant müsabiqəsi Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən iyulun 4-də elan edilib. Müsabiqəyə müraciət üçün son tarix 2 avqust 2024-cü ildir. Sənədlərin qəbulu grants.culture.az internet resursu üzərindən elektron formada həyata keçirilir.

On July 10, an information session on the grant competition for the promotion of cultural and creative industries announced by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan was held. More than 40 non-governmental organizations took part in the session, which was held at the Center for Development of Cultural and Creative Industries.
During the information session, representatives of the Ministry and the Competition Commission presented detailed information on the priority areas and subtopics of the competition. They also explained the terms of participation in the contest and the requirements for the project proposal, and answered the questions of the representatives of non-governmental organizations.
The Ministry of Culture announced the grant competition for non-governmental organizations to promote cultural and creative industries on July 4. Applications are accepted electronically on the website grants.culture.az until August 2, 2024.