03 iyul 2024-cü il tarixində nazir müavini Səadət Yusifovanın sədrliyi ilə Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyinin Apellyasiya Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda Apellyasiya Şurasının üzvləri – Aparat rəhbərinin müavini-Sənədlərlə və vətəndaşlarla iş şöbəsinin müdiri Elçin Nəcəfov, İnsan kapitalının idarə edilməsi şöbəsinin müdiri  Şahin Həsənov, Strateji inkişaf və layihələrin idarə edilməsi şöbəsinin müdiri Vüqar Məmmədov,  Yaradıcı sənayelər və rəqəmsal inkişaf şöbəsinin müdiri Rəşad Əzizov və Daxili nəzarət və audit şöbəsinin  müdiri Cavid Əliyev, iştirak etmişdir.
İclasda Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyində vakant olan dövlət qulluğu vəzifələrinin tutulması ilə bağlı Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən 14.02.2024-cü il tarixində elan edilmiş müsabiqə və 22.02.2024-cü il tarixində elan edilmiş daxili müsahibə üzrə keçirilmiş müsahibələrin nəticələrinə yenidən baxılması ilə bağlı 2 nəfər namizədin apellyasiya şikayətlərinə baxılmışdır.
İclas zamanı namizədlərin müsahibə ilə bağlı fikirləri dinlənilmiş, Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən təqdim edilmiş müsahibələrin videoçəkilişinə və sənədlərinə əsasən Şura üzvlərinin hazırladığı rəyləri müzakirə olunmuşdur. Sonda Apellyasiya Şurasının üzvlərinin səsverməsinə əsasən iclasda baxılan məsələlərə dair Qərarlar qəbul edilmişdir.
Ağayeva Esmira Tahir qızının şikayəti ilə əlaqədar Apellyasiya Şurasında qəbul edilən Qərara əsasən həmin namizədlə əvvəl keçirilmiş müsahibənin nəticəsinə dair müsahibə komissiyasının qərarı tam obyektiv və əsaslı hesab edilərək dəyişdirilmədən qüvvədə saxlanılmışdır.
Ağaməmmədov Ağalar Süleyman oğlunun şikayəti ilə əlaqədar Apellyasiya Şurasında qəbul edilən Qərara əsasən həmin namizədlə əvvəl keçirilmiş müsahibənin nəticəsi dəyişdirilərək iddia etdiyi vəzifəyə uyğun hesab edilərək ehtiyat kadrlar siyahısına daxil edilmişdir.

On July 3, 2024, the next meeting of the Board of Appeals of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan was held under the chairmanship of Deputy Minister Saadat Yusifova. The meeting was attended by the Members of the Board of Appeals - Elchin Najafov, Deputy Chief of Staff, and the Head of the Department of Document Processing and Citizen Affairs, Shahin Hasanov, Head of the Human Capital Management Department, Vugar Mammadov, the Head of the Strategic Development and Project Management Department, Rashad Azizov, the Head of the Creative Industries and Digital Development Department, and Javid Aliyev, the head of the Audit and Internal Control Department.
During the meeting, the appeals of 2 candidates related to the competition announced by the State Examination Center on February 14, 2024, and the internal interview announced on February 22, 2024, for filling vacant civil service positions in the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan were reviewed.
At the meeting, the views of the candidates on the interview were heard and the opinions formulated by the Board on the basis of video recordings and documents submitted by the State Examination Center were considered. At the end of the meeting, the decisions on the considered issues were made based on the votes of the members of the Board.
The Board of Appeals confirmed that the decision of the Interview Commission regarding the results of the previous interview of Aghayeva Esmira Tahir was completely objective and justified, and therefore the decision remained unchanged.
In response to the appeal of Aghalar Suleyman oghlu Aghamammadov, the Board of Appeals decided to change the results of his previous interview, and found him suitable for the position he applied for, and subsequently included him in the reserve list.