03 iyul 2024-cü il tarixində nazir müavini Səadət Yusifovanın sədrliyi ilə Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyinin Apellyasiya Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda Apellyasiya Şurasının üzvləri – Aparat rəhbərinin müavini-Sənədlərlə və vətəndaşlarla iş şöbəsinin müdiri Elçin Nəcəfov, İnsan kapitalının idarə edilməsi şöbəsinin müdiri  Şahin Həsənov, Strateji inkişaf və layihələrin idarə edilməsi şöbəsinin müdiri Vüqar Məmmədov,  Yaradıcı sənayelər və rəqəmsal inkişaf şöbəsinin müdiri Rəşad Əzizov və Daxili nəzarət və audit şöbəsinin  müdiri Cavid Əliyev, iştirak etmişdir.
İclasda Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyində vakant olan dövlət qulluğu vəzifələrinin tutulması ilə bağlı Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən 14.02.2024-cü il tarixində elan edilmiş müsabiqə və 22.02.2024-cü il tarixində elan edilmiş daxili müsahibə üzrə keçirilmiş müsahibələrin nəticələrinə yenidən baxılması ilə bağlı 2 nəfər namizədin apellyasiya şikayətlərinə baxılmışdır.
İclas zamanı namizədlərin müsahibə ilə bağlı fikirləri dinlənilmiş, Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən təqdim edilmiş müsahibələrin videoçəkilişinə və sənədlərinə əsasən Şura üzvlərinin hazırladığı rəyləri müzakirə olunmuşdur. Sonda Apellyasiya Şurasının üzvlərinin səsverməsinə əsasən iclasda baxılan məsələlərə dair Qərarlar qəbul edilmişdir.
Ağayeva Esmira Tahir qızının şikayəti ilə əlaqədar Apellyasiya Şurasında qəbul edilən Qərara əsasən həmin namizədlə əvvəl keçirilmiş müsahibənin nəticəsinə dair müsahibə komissiyasının qərarı tam obyektiv və əsaslı hesab edilərək dəyişdirilmədən qüvvədə saxlanılmışdır.
Ağaməmmədov Ağalar Süleyman oğlunun şikayəti ilə əlaqədar Apellyasiya Şurasında qəbul edilən Qərara əsasən həmin namizədlə əvvəl keçirilmiş müsahibənin nəticəsi dəyişdirilərək iddia etdiyi vəzifəyə uyğun hesab edilərək ehtiyat kadrlar siyahısına daxil edilmişdir.

3 июля 2024 года состоялось очередное заседание Апелляционного совета Министерства культуры Азербайджанской Республики под председательством заместителя министра Саадат Юсифовой. В заседании приняли участие члены Апелляционного совета - заместитель руководителя аппарата, начальник Отдела работы с документами и гражданами Эльчин Наджафов, начальник Отдела управления человеческим капиталом Шахин Гасанов, начальник Отдела стратегического развития и управления проектами Вугар Мамедов, начальник Отдела креативных индустрий и цифрового развития Рашад Азизов и начальник Отдела внутреннего контроля и аудита Джавид Алиев.
На заседании были рассмотрены апелляционные жалобы двух кандидатов связанные с результатами собеседований, проведенных в рамках конкурса, объявленного 14.02.2024 года, и очного собеседования, объявленного 22.02.2024 года Государственным экзаменационным центром на замещение вакантных должностей государственной службы Министерства культуры Азербайджанской Республики.
В ходе встречи были заслушаны мнения кандидатов по поводу собеседования, а также обсуждены мнения, подготовленные членами Совета на основе видеозаписей и документов собеседований, представленных Государственным экзаменационным центром. По итогам голосования членов Апелляционного совета были приняты решения по рассмотренным на заседании вопросам.
По поводу жалобы Агаевой Эсмиры Тахир гызы, согласно решению Апелляционного совета относительно результатов предыдущего собеседования с этим кандидатом решение комиссии по собеседованию было признано вполне объективным и обоснованным и оставлено в силе без изменений.
Согласно решению Апелляционного совета по жалобе Агамамедова Агалара Сулейман оглы, результат предыдущего собеседования с этим кандидатом был изменен, он был признан подходящим для должности, на которую претендовал, и был включен в список кадрового резерва.