Baba Vəziroğluna “Heydər Əliyevin 100 illiyi” yubiley medalı təqdim olunub
Xəbər verdiyimiz kimi, ölkəmizin bir sıra mədəniyyət və ədəbiyyat xadimləri də “Heydər Əliyevin 100 illiyi (1923–2023)” yubiley medalı ilə təltif olunub.
Təltif edilənlər arasında tanınmış şair, tərcüməçi, Əməkdar incəsənət xadimi Baba Vəziroğlu da var.
Mayın 16-da Mədəniyyət Nazirliyində yubiley medalı şairə təqdim edilib.
Qeyd olunub ki, xalqımızın Ümummilli lideri Heydər Əliyev respublikamıza rəhbərliyinin hər iki dövründə ədib və şairlərin yaradıcılığını yüksək qiymətləndirib, onlara diqqət və qayğı göstərib. Ulu öndərin yolunu layiqincə davam etdirən Prezident İlham Əliyev tərəfindən bu gün Azərbaycanın ədəbiyyat və mədəniyyət xadimləri qayğı ilə əhatə olunublar. Baba Vəziroğlunun yaradıcılığı da dövlətimiz tərəfindən həmişə qiymətləndirilib, o, bir sıra yüksək dövlət təltiflərinə layiq görülüb.
Baba Vəziroğlu yaradıcılığına verilən qiymətə görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlığını bildirib. Şair Ulu öndər Heydər Əliyev kimi bir dahi şəxsiyyətin adı ilə bağlı təltifə layiq görülməsindən böyük məmnunluq hissi keçirdiyini ifadə edib.

Baba Vaziroghlu Receives the "100th Anniversary of Heydar Aliyev" Jubilee Medal
As previously reported, several cultural and literary figures from our country were awarded the jubilee medal "100 years of Heydar Aliyev (1923–2023).
Among the awardees is Baba Vaziroghlu, a renowned poet, translator, and Honored Art Worker.
The poet received the jubilee medal at the Ministry of Culture on May 16. It was noted that Heydar Aliyev, the national leader of our people, always valued the creativity of poets and gave them considerable attention and care in both periods of his leadership. Today, literary and cultural figures in Azerbaijan are under the care of President Ilham Aliyev, who follows the path of the national leader. Baba Vaziroghlu's creativity has always been valued by our state, and he has received numerous high state awards.
Baba Vaziroghlu thanked President Ilham Aliyev for appreciating his creative work. The poet also expressed great satisfaction at receiving the award named after a great leader Heydar Aliyev.
Following this, the badge and certificate of the jubilee medal were presented to the poet, and a commemorative photo was taken.