Baba Vəziroğluna “Heydər Əliyevin 100 illiyi” yubiley medalı təqdim olunub
Xəbər verdiyimiz kimi, ölkəmizin bir sıra mədəniyyət və ədəbiyyat xadimləri də “Heydər Əliyevin 100 illiyi (1923–2023)” yubiley medalı ilə təltif olunub.
Təltif edilənlər arasında tanınmış şair, tərcüməçi, Əməkdar incəsənət xadimi Baba Vəziroğlu da var.
Mayın 16-da Mədəniyyət Nazirliyində yubiley medalı şairə təqdim edilib.
Qeyd olunub ki, xalqımızın Ümummilli lideri Heydər Əliyev respublikamıza rəhbərliyinin hər iki dövründə ədib və şairlərin yaradıcılığını yüksək qiymətləndirib, onlara diqqət və qayğı göstərib. Ulu öndərin yolunu layiqincə davam etdirən Prezident İlham Əliyev tərəfindən bu gün Azərbaycanın ədəbiyyat və mədəniyyət xadimləri qayğı ilə əhatə olunublar. Baba Vəziroğlunun yaradıcılığı da dövlətimiz tərəfindən həmişə qiymətləndirilib, o, bir sıra yüksək dövlət təltiflərinə layiq görülüb.
Baba Vəziroğlu yaradıcılığına verilən qiymətə görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlığını bildirib. Şair Ulu öndər Heydər Əliyev kimi bir dahi şəxsiyyətin adı ilə bağlı təltifə layiq görülməsindən böyük məmnunluq hissi keçirdiyini ifadə edib.

Как уже сообщалось, ряд деятелей культуры и литературы нашей страны также награждены юбилейной медалью «100-летие Гейдара Алиева (1923-2023)».
Среди награждённых - известный поэт, переводчик, заслуженный деятель искусств Баба Везироглу.
16 мая в Министерстве культуры поэту вручили юбилейную медаль.
Было отмечено, что Общенациональный лидер азербайджанского народа Гейдар Алиев в оба периода своего руководства нашей республикой высоко оценил творчество литераторов и поэтов, уделял им внимание и заботу. Сегодня деятели литературы и культуры Азербайджана окружены заботой Президента Ильхама Алиева, продолжающего путь Великого лидера. Творчество Бабы Везироглу всегда ценилось нашим государством, он был удостоен ряда высоких государственных наград.
Баба Везироглу выразил Президенту Ильхаму Алиеву благодарность за оценку, данную его творчеству. Поэт выразил чувство большого удовлетворения в связи с вручением награды имени такой гениальной личности, как Великий лидер Гейдар Алиев.
После этого поэту были вручены знак и удостоверение юбилейной медали, а также сделано памятное фото.