Uşaq musiqi, incəsənət, rəssamlıq, muğam, aşıq məktəb və mərkəzlərinə direktor və direktor müavinlərinin işə qəbulu üzrə müsabiqənin müsahibə mərhələsinin nəticələri açıqlandı
2023-cü il 21-24 noyabr tarixlərində Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən keçirilmiş uşaq musiqi, incəsənət, rəssamlıq, muğam, aşıq məktəb və mərkəzlərinə direktor və direktor müavinlərinin işə qəbulu üzrə müsabiqənin müsahibə mərhələsinin nəticələri elan olundu.
Müsahibə mərhələsində iştirak etmək üçün Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən elan edilən vakant vəzifələrə qeydiyyatdan keçən 45 namizəddən 42-si imtahanda iştirak etmiş, onlardan 13 nəfər tələb olunan keçid balını toplayaraq iddia etdikləri vəzifələrə uyğun hesab edilmişdir.
Müsahibənin nəticələri ilə bu linkə keçid edərək tanış olmaq mümkündür.
Müsabiqənin müsahibə mərhələsinin nəticəsindən narazı olan namizədlər şikayətlərinə baxılması məqsədilə 2023-cü il dekabrın 8-dək apellyasiya@culture.gov.az elektron poçt ünvanı vasitəsilə Nazirliyin Apellyasiya Şurasına müraciət edə bilərlər.
Qeyd: Uşaq musiqi, incəsənət, rəssamlıq, muğam, aşıq məktəb və mərkəzlərinə direktor və direktor müavinlərinin işə qəbulu üzrə müsabiqədən müvəffəqiyyətlə keçmiş namizədlərə əlavə məlumat veriləcəkdir.

Results of the interview stage of the competition for the recruitment of principals and deputy principals of children’s music, art, painting, mugham, and ashug schools and centers were announced
The results of the interview stage of the competition for the recruitment of principals and deputy principals of children's music, art, painting, mugham, and ashug schools and centers held by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan on November 21-24, 2023 were announced.
42 out of the 45 candidates who registered to take part in the interview stage for the vacant positions announced by the Ministry of Culture  participated in the exam, 13 of them obtained the required passing score and were deemed suitable for the positions they claimed.
You can get acquainted with the results of the interview by clicking on this link.
Candidates who are dissatisfied with the result of the interview stage of the competition can apply to the Appeals Council of the Ministry via the e-mail address apellyasiya@culture.gov.az until December 8, 2023 to have their complaints considered.
Note: Candidates who have successfully passed the competition for the recruitment of principals and deputy principals of children's music, art, painting, mugham and ashug schools and centers will be given further information.