Uşaq musiqi, incəsənət, rəssamlıq, muğam, aşıq məktəb və mərkəzlərinə direktor və direktor müavinlərinin işə qəbulu üzrə müsabiqənin müsahibə mərhələsinin nəticələri açıqlandı
2023-cü il 21-24 noyabr tarixlərində Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən keçirilmiş uşaq musiqi, incəsənət, rəssamlıq, muğam, aşıq məktəb və mərkəzlərinə direktor və direktor müavinlərinin işə qəbulu üzrə müsabiqənin müsahibə mərhələsinin nəticələri elan olundu.
Müsahibə mərhələsində iştirak etmək üçün Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən elan edilən vakant vəzifələrə qeydiyyatdan keçən 45 namizəddən 42-si imtahanda iştirak etmiş, onlardan 13 nəfər tələb olunan keçid balını toplayaraq iddia etdikləri vəzifələrə uyğun hesab edilmişdir.
Müsahibənin nəticələri ilə bu linkə keçid edərək tanış olmaq mümkündür.
Müsabiqənin müsahibə mərhələsinin nəticəsindən narazı olan namizədlər şikayətlərinə baxılması məqsədilə 2023-cü il dekabrın 8-dək apellyasiya@culture.gov.az elektron poçt ünvanı vasitəsilə Nazirliyin Apellyasiya Şurasına müraciət edə bilərlər.
Qeyd: Uşaq musiqi, incəsənət, rəssamlıq, muğam, aşıq məktəb və mərkəzlərinə direktor və direktor müavinlərinin işə qəbulu üzrə müsabiqədən müvəffəqiyyətlə keçmiş namizədlərə əlavə məlumat veriləcəkdir.

Объявлены результаты собеседования по приему на работу директоров и заместителей директоров детских музыкальных школ, школ искусства и живописи,  мугамных, ашугских школ и центров, проведенного Министерством культуры Азербайджанской Республики 21-24 ноября 2023 года.
Из 45 кандидатов, зарегистрировавшихся на вакансии, объявленные Министерством культуры для участия в этапе собеседования, 42 приняли участие в экзамене, 13 из них набрали требуемый проходной балл и были признаны подходящими для заявленных должностей.
С результатами собеседования можно ознакомиться, перейдя по данной ссылке.
До 8 декабря 2023 года в целях рассмотрения жалоб кандидатов, недовольных результатами этапа собеседования, предоставляется возможность связаться с Апелляционным советом Министерства по адресу электронной почты apellyasiya@culture.gov.az .
Примечание: Кандидатам, успешно прошедшим конкурс по приему на работу директоров и заместителей директоров детских музыкальных школ, школ искусства и живописи, мугамных, ашугских школ и центров, будет предоставлена дополнительная информация.