Mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumları rəhbərlərinin bu ilin fevral ayında şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu cədvəlinə əsasən, fevralın 17-də Azərbaycan Respublikası mədəniyyət nazirinin birinci müavini, nazir vəzifəsini icra edən Adil Kərimli Şəki şəhər Heydər Əliyev Mərkəzində vətəndaşlarla görüşüb.
Qəbuldan öncə Ümummilli lider Heydər Əliyevin Şəki şəhərində ucaldılmış abidəsi önünə gül dəstələri qoyularaq xatirəsi ehtiramla yad edilib. Sonra Heydər Əliyev Mərkəzinə baxış keçirilib.
Gəncə şəhərindən, Şəki, Oğuz, Zaqatala, Qax, Balakən, Zərdab, Ağsu, Ağcabədi və Samux rayonlarından ümumilikdə 64 vətəndaş qəbulda iştirak edib. Onların müraciətləri əsasən işlə təmin olunma, fəxri adla təltif, sahə ilə bağlı təklif və mövcud problemlərlə bağlı olub.
Qəbul zamanı hər bir vətəndaşın müraciətlərinin diqqətlə araşdırılması və qaldırılan məsələlərin qanunvericiliyə uyğun həlli barədə struktur bölmələrin rəhbərlərinə müvafiq tapşırıqlar verilib.
Xatırladaq ki, mədəniyyət nazirinin birinci müavini, nazir vəzifəsini icra edən Adil Kərimli tərəfindən bundan əvvəl 26 yanvar 2023-cü il tarixində Sabirabad şəhərində Sabirabad, Saatlı, Hacıqabul rayonları və Şirvan şəhərindən vətəndaşların qəbulu keçirilmişdi.

First Deputy Minister of Culture Adil Karimli meets citizens in Shaki
Adil Karimli, the First Deputy Minister of Culture and Acting Minister of Culture of the Republic of Azerbaijan met with citizens on February 17 at the Heydar Aliyev Center in Shaki, in accordance with the schedule for the reception of citizens in cities and districts by the heads of central executive authorities and other administrative bodies in February.
Prior to the meeting with citizens, flowers were laid at the monument of national leader Heydar Aliyev in Shaki. After that, the Heydar Aliyev Centre was viewed.
The reception was attended by 64 citizens from Ganja city, Shaki, Oghuz, Zagatala, Gakh, Balakan, Zardab, Aghsu, Aghjabadi, and Samukh districts. Their appeals mainly concerned employment, honorary titles, proposals related to the field, and current issues.
At the reception, the heads of structural departments were instructed to carefully review citizens' complaints and resolve them in compliance with the law. At the meeting, each appeal raised by the families of martyrs and veterans was registered and taken under control in order to address the issues with special sensitivity and examine them promptly and objectively.
It is worth mentioning that the First Deputy Minister of Culture, and Acting Minister of Culture Adil Karimli, met with citizens from Sabirabad, Saatli, Hajigabul districts, and Shirvan city on January 26, 2023.