Mədəniyyət Nazirliyinin kollektivi Türkiyəyə humanitar yardım göndərib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin göstərişinə əsasən, fevralın 6-da Türkiyədə baş vermiş dəhşətli zəlzələdən zərər çəkən şəxslərə dəstək məqsədilə humanitar yardım tədbirləri davam etdirilir.
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin kollektivi də qardaş ölkəyə  humanitar yardım göndərib. Nazirliyin kollektivi tərəfindən zəlzələ qurbanları üçün müxtəlif növ ərzaq məhsulları, uşaq yeməkləri, zəruri məişət əşyaları, elektrik qızdırıcıları, su qızdırıcı və termoslar, paltarlar, o cümlədən qış geyimləri, ədyallar, şəxsi gigiyena və təmizlik ləvazimatları, tibbi ləvazimat və s. daxil olmaqla humanitar yardım, eləcə də 51 min 675 AZN  ( 572.367 TL) məbləğində maddi vəsait göndərilib.
Mədəniyyət Nazirliyinin kollektivi bu çətin günlərdə qardaş Türkiyə xalqının dərdini bölüşür, fəlakət zamanı həlak olan şəxslərə görə bir daha başsağlığı verir, xəsarət alanlara şəfa diləyir.
İnanırıq ki, Türkiyə dövləti və xalqı bu ağır günlərdən tezliklə çıxacaq. Birlik və həmrəyliyimiz əbədidir.

По поручению Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева продолжаются меры гуманитарной помощи для поддержки людей, пострадавших в результате страшного землетрясения, произошедшего в Турции 6 февраля.
Коллектив Министерства Культуры Азербайджанской Республики также отправил гуманитарную помощь братской стране. Сотрудники Министерства послали пострадавшим от землетрясения гуманитарную помощь, включающую различные виды продуктов питания, детское питание, необходимые предметы быта, электрообогреватели, водонагреватели и термосы, одежду, в том числе зимнюю, одеяла, средства личной чистоты и гигиены, медицинские принадлежности и т.д., а также денежное вспомоществование в размере 51 тысяча 675 АЗН (572 367 турецких лир).
Коллектив Министерства Культуры разделяет боль братского народа Турции в эти трудные дни, еще раз выражает соболезнования о людях, погибших во время стихийного бедствия, и желает выздоровления пострадавшим.
Верим, что государство и народ Турции скоро выйдут из этих трудных времен. Наше единство и солидарность вечны.