Mədəniyyət Nazirliyinin kollektivi Türkiyəyə humanitar yardım göndərib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin göstərişinə əsasən, fevralın 6-da Türkiyədə baş vermiş dəhşətli zəlzələdən zərər çəkən şəxslərə dəstək məqsədilə humanitar yardım tədbirləri davam etdirilir.
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin kollektivi də qardaş ölkəyə  humanitar yardım göndərib. Nazirliyin kollektivi tərəfindən zəlzələ qurbanları üçün müxtəlif növ ərzaq məhsulları, uşaq yeməkləri, zəruri məişət əşyaları, elektrik qızdırıcıları, su qızdırıcı və termoslar, paltarlar, o cümlədən qış geyimləri, ədyallar, şəxsi gigiyena və təmizlik ləvazimatları, tibbi ləvazimat və s. daxil olmaqla humanitar yardım, eləcə də 51 min 675 AZN  ( 572.367 TL) məbləğində maddi vəsait göndərilib.
Mədəniyyət Nazirliyinin kollektivi bu çətin günlərdə qardaş Türkiyə xalqının dərdini bölüşür, fəlakət zamanı həlak olan şəxslərə görə bir daha başsağlığı verir, xəsarət alanlara şəfa diləyir.
İnanırıq ki, Türkiyə dövləti və xalqı bu ağır günlərdən tezliklə çıxacaq. Birlik və həmrəyliyimiz əbədidir.

The staff of the Ministry of Culture sends humanitarian aid to Turkiye
Efforts to provide humanitarian aid to those affected by the devastating earthquake that struck Turkiye on February 6 continue as directed by the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.
The staff of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan has also sent humanitarian aid to the earthquake victims, including various food products, baby food, necessary household items, electric and water heaters, thermos flasks, winter clothes, blankets, personal hygiene items and cleaning supplies, medical supplies, and other essential items. Additionally, the Ministry provided the victims with financial support amounting to 51,675 AZN (572,367 YTL).
The staff of the Ministry of Culture stands in solidarity with the people of Turkiye during these difficult times, once again extending its condolences to the families of those who lost their lives and praying for the quick recovery of those who were injured. We believe that the state and people of Turkiye will overcome these challenging times. Our bond of unity and solidarity is unbreakable.