Azərbaycan teleməkanının tanınmış simaları Beşinci Buktreyler Festivalına dəstək oldular
Kinoaktyor Ruslan Sabirlinin təsis etdiyi, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Beynəlxalq Muğam Mərkəzinin təşkilati dəstəyi və Azercell şirkətinin əsas tərəfdaşlığı ilə keçirilən Buktreyler Festivalına Azərbaycanın efir məkanının tanınmış simaları dəstək oldular.
Azərbaycan efir məkanının tanınmış simaları – Eldar Qasımov (Eurovision 2011 qalibi, teleaparıcı), Vüsalə Məmmədova (jurnalist və teleaparıcı), İlahə Şıxlinskaya (tele-radio aparıcı), Afaq Gəncəli (teleaparıcı), Azər Aydəmir (aktyor və teleaparıcı), Turanə Hüseynli (teleaparıcı və influencer), Jalə Həsənli (teleaparıcı), Azər Süleymanlı (teleaparıcı), Səma Abıyeva (teleaparıcı, jurnalist və Youtube bloqqer), Şəfa Əfəndiyeva (teleaparıcı), Vüsalə Səid (teleapaırıcı) V Buktreyler Festivalının promo çarxında çəkilərək hər kəsi V Buktreyler Festivalında iştirak etməyə səslədilər: https://www.youtube.com/watch?v=hYEpyagDAcA&list=PLOR_pX5KrGtFXzbqqLpCx8aQneh3CSAGr.
Festival qaliblərini 1-ci, 2-ci (2 nəfər) və 3-cü (3 nəfər) yerlər üzrə uyğun olaraq 1000, 800 (hərəsi) və 500 (hərəsi) AZN, “Ən yaxşı mobil buktreyler” nominasiyası üzrə 1.000 AZN pul mükafatları gözləyir.
Buktreylerlərin son qeydiyyat tarixi: 1 aprel 2020-ci il.
Buktreyler – kitabın məzmununu vizuallaşdırmaqla oxucular arasında təbliğinə istiqamətlənmiş, onun ən parlaq və tanınan anlarını özündə əks etdirən video çarx və ya treylerdir.
Festival barədə ətraflı məlumatı www.booktrailer.az internet səhifəmizdən və ya festivalın sosial şəbəkələrdəki hesablarından əldə etmək mümkündür:
Instagram: https://www.instagram.com/BooktrailerFest
Facebook: https://www.facebook.com/BooktrailerFest
Youtube: https://www.youtube.com/BooktrailerFest
Həmçinin, yaranmış bütün suallarla bağlı email vasitəsilə müraciət etmək mümkündür: festival2020@booktrailer.az

Известные лица азербайджанского телеэфира поддержали пятый Фестиваль буктрейлеров
Известные лица Азербайджанского телеэфира поддержали пятый Фестиваль буктрейлеров под слоганом «Kitabı tanıdın, kitabla tanının!», который учрежден киноактерем Руслан Сабирли, и проводится при поддержке Министерства культуры Азербайджанской Республики, Международного центра мугама и главным партнерством компания Azercell.
Известные лица Азербайджанского телеэфира – Эльдар Касумов (победитель Евровидения 2011, телеведущий), Вюсяля Маммедова (журналист и телеведущий), Илаха Шыхлинская (теле-радио ведущий), Афаг Гянджяли (телеведущий), Азяр Айдемир (актер и телеведущий), Турана Гусейнли (телеведущий и инфлюенсер), Жаля Гасанли (телеведущий), Азяр Сулейманлы (телеведущий), Сяма Абиева (телеведущий, журналист и Youtube блоггер), Шяфа Эфендиева (телеведущий), Вюсяля Саид (телеведущий) снялись в промо-роликах Пятого Фестиваля Буктрейлеров: https://www.youtube.com/watch?v=hYEpyagDAcA&list=PLOR_pX5KrGtFXzbqqLpCx8aQneh3CSAGr
Денежные призы за первое, второе (2 места) и третье (3 места) места – 1.000, 800 (каждый) и 500 (каждый) манатов, соответственно; а за номинацию «Лучший мобильный буктрейлер»  –  1.000 манатов.
Последний день приема работ: 1 апреля 2020-го года.
Буктрейлер –  это видеоролик или трейлер, который включает в себя самые яркие и узнаваемые моменты книги, визуализируя ее содержание, нацеленный на ее продвижение среди читателей.
Подробную информацию можно получить на нашем интернет сайте www.booktrailer.az , а так же на страницах фестиваля в социальных сетях: