Mahnı, musiqi qədər, incəsənət, mədəniyyət qədər insanları bir-birinə heç nə bağlamır. İncəsənətin, mədəniyyətin, xüsusən də, mahnının, musiqinin oynadığı rolu heç bir vasitə oynaya bilməz.

HEYDƏR ƏLİYEV

5 oktyabr,  şənbə

Y.Polyakov  “Sinif yoldaşları”  

19:00

6 oktyabr, bazar

Foho şirkətinin tədbiri

19:00

10 oktyabr, cümə axşamı

N.Qoqol “Müfəttiş”

19:00

11 oktyabr,  cümə

C.Məmmədquluzadə  “Ölülər”

19:00

12 oktyabr, şənbə

“Nindza tısbağalar və kapitan Cekin macəraları”

Ə.Əmirli    “Ah bu uzun sevda yolu”

12:00

19:00

13 oktyabr, bazar

C.Məmmədquluzadə   “Anamın kitabı”

C.Cabbarlı  “Almaz”

12:00

19:00

14 oktyabr, bazar ertəsi

15 oktyabr, çərşənbə axşamı

MAP Beynəlxalq Teatr Festivalı

( W-H-S Teatrı, məşq )

 

16 oktyabr, çərşənbə

K.Abdulla  “Bir, iki, bizimki” (kiçik səhnə)

MAP  Beynəlxalq Teatr Festivalı  ( W-H-S Teatrı)

19:00

20:00

17 oktyabr,  cümə axşamı

K.Abdulla “Bir, iki, bizimki” (kiçik səhnə)

MAP Beynəlxalq Teatr Festivalı (Teatr Atelye, məşq)

 

19:00

18 oktyabr, cümə 

Ç.Aytmatov  “Manqurt” (kiçik səhnə)

MAP Beynəlxalq Teatr Festivalı (Teatr Atelye, məşq)

19:00

19 oktyabr, şənbə

Ç.Aytmatov “Manqurt” (kiçik səhnə)

 MAP Beynəlxalq Teatr Festivalı (Teatr Atelye)

19:00

20:00

20 oktyabr,  bazar

A.Tolstoy  “Buratino axmaqlar ölkəsində”

İ.Əfəndiyev  “Mənim günahım” 

12:00

19:00

25 oktyabr,  cümə

İ.Əfəndiyev “Boy çiçəyi”

19:00

26 oktyabr,  şənbə

Uşaqlar üçün tamaşalar

Rus xalq nağılı “Maşa və ayı”

11:30;

14:00; 19:00

27 oktyabr, bazar

C.Rodari  “Cipollino”

M.S.Ordubadi  “Qətibə İnanc”

12:00

19:00

31 oktyabr, cümə axşamı

V.Şekspir “12-ci gecə və ya hər nə istəsniz”

19:00

 

2 oktyabr, çərşənbə

C.Verdi "Traviata" - opera

19:00

5 oktyabr, şənbə

“El Teatro Nacional De Danza Espanola”

"Şelkunçik və siçanların kraliçası"-  flamenko baleti

19:00

6 oktyabr, bazar

M.Maqomayev "Şah İsmayıl" - opera

19:00

8 oktyabr,

 çərşənbə axşamı

F.Əmirov "Min bir gecə" - balet

19:00

12 oktyabr, şənbə

N.Rimski-Korsakov  "Şəhrizad" - balet

M.Ravel  "Bolero" - balet

19:00

13 oktyabr, bazar

Ü.Hacıbəyli “Arşın mal alan"- musiqili komediya

19:00

15 oktyabr,

 çərşənbə axşamı

F.Əmirov "Nəsimi" - balet

19:00

16 oktyabr, çərşənbə

Z.Hacıbəyov  "Aşıq Qərib" - opera

19:00

19 oktyabr, şənbə

C.Puççini  "İl tabarro" - opera

19:00

20 oktyabr, bazar

A.Pyatsolla  "Məhəbbət tanqosu" - balet

19:00

23 oktyabr, çərşənbə

C.Verdi "Trubadur" – opera

19:00

26 oktyabr, şənbə

“İrland rəqsləri” - “Spirit of the dance”

19:00

27 oktyabr, bazar

F.Əmirov "Sevil" – opera

19:00

30 oktyabr, çərşənbə

P.Çaykovski  "Romeo və Cülyetta" - balet

J.Bize-R.Şedrin  "Karmen-süita" - balet

19:00

4 oktyabr, cümə

A.Xayt, A.Kurlyandski  “Bir dayan, canavar!” (rus dilində)

İ.Sadıqov  “Molla Nəsrəddinin beş arvadı”

   11:00

   19:00

5 oktyabr, şənbə

 E.Sabitoğlu,Y.Şvarts  “Qırmızı papaq” (rus dilində)

 O.Kazımi, R.Heydər    “Qızıl toy”  

 12:00

 19:00

6 oktyabr, bazar

A.Rıbnikov, A.Tolstoy   “Buratino”

  Elçin  “Baladadaşın toy hamamı”

 12:00

 19:00

12 oktyabr, şənbə

MAP Beynəlxalq Teatr Festivalı

“Yeni Riqa” Teatrı “Sonya” (Latviya)

20:00

17 oktyabr, cümə axşamı

MAP Beynəlxalq Teatr Festivalı

“Kibbutz” müasir rəqs şirkətinin tamaşası

“Sığınacaq”  (İsrail)

20:00

20 oktyabr, bazar

MAP Beynəlxalq Teatr Festivalı

“ReCirquel” Teatrı “Paris gecə vaxtı”  (Macarıstan)

20:00

22 oktyabr,

çərşənbə axşamı

BAKU JAZZ Festivalı

20:00

24 oktyabr, cümə axşamı

BAKU JAZZ Festivalı

Sekou Kouyate Groupun konserti

20:00

25 oktyabr, cümə

BAKU JAZZ Festivalı

20:00

26 oktyabr,şənbə

E.Sabitoğlu, Y.Şvarts   “Qırmızı papaq”

  F.Sücəddinov, T.Vəliyeva     “Mən dəyərəm min cavana”

12:00

19:00

27 oktyabr, bazar

H.X.Andersen   “Düyməcik” (rus dilində)

  Ü.Hacıbəyli    “O olmasın, bu olsun”

12:00

19:00

4 октября, пятница

Низами   «Семь красавиц»

19:00

5 октября, суббота

К.Саид  «Али и Нино»

19:00

6 октября,

воскресенье

Н.В.Гоголь «Женитьба»

19:00

13 октября,

воскресенье

MAP Beynəlxalq Teatr Festivalı

А.П.Чехов «Дядя Ваня»

19:00

18 октября, пятница

MAP Beynəlxalq Teatr Festivalı

У.Шекспир «Макбет»

19:00

20 октября,

воскресенье

Р.Куни «Он, она, окно....любовник»

19:00

25 октября, пятница

Д.Остин «Гордость и предубеждение»

19:00

26 октября, суббота

М.Ф.Ахундзаде «Мусье Жордан, ученый ботаник и дервиш Масталишах знаменитый колдун»

19:00

27 октября,

воскресенье

Анар «Уйди из моих снов»  («Тахмина и Заур»)

19:00

 

Uşaqlar üçün tamaşalar

5 октября, суббота

В.Неверов «Три поросенка, Красная Шапочка и Серые Волки»

12:00

6 октября,

воскресенье

В.Неверов «Дюймовочка»

12:00

19 октября, суббота

В.Резникова «По щучьему веленью»

12:00

 

20 октября,

воскресенье

В.Неверов  «Угадай  сказку!-5»

12:00

26 октября, суббота

А.С.Пушкин «Сказка о царе Салтане, князе Гвидоне и царевне Лебеди»

12:00

27 октября,

воскресенье

В.Неверов   «В гостях у сказки!»

12:00

1 oktyabr, çərşənbə axşamı

“ASAN XİDMƏT”  və Gənc Tamaşaçılar Teatrının birgə layihəsi

19:00

4 oktyabr, cümə

P.Züskind “Kontrabas” (kiçik səhnə)

19:00

5 oktyabr, şənbə

A.S.Puşkin   “Qızıl balıq”  (ilk tamaşa)

M.Füzuli “Leyli və Məcnun”

12:00; 14:00 

19:00

6 oktyabr, bazar

P.Nurəliyeva  “Sindibad” (ilk tamaşa)

İ.Zəyniyev    “Varislər”    (ilk tamaşa)

12:00; 14:00 

19:00

11 oktyabr, cümə

P.Nurəliyeva “Mən öləndə, ağlama” (kiçik səhnə)

 

  19:00

12 oktyabr, şənbə

P.Culliford  “Şirinlər”

E.E.Şmidt  “Tanrıya on dörd məktub”

12:00; 14:00 

19:00

13 oktyabr, bazar

Y.Entin,  V.Livanov  “Bremen musiqiçiləri” (rus dilində)

Y.Abramov, L.Bəyim  “Yarımçıq qalmış...” 

12:00; 14:00  

19:00

17 oktyabr, çərşənbə axşamı

18 oktyabr, cümə

KVN

19:00

19 oktyabr, şənbə

A.Salmanlı  “Möcüzəli pillələr”  (ilk tamaşa)

H.Cavid   “Şeyx Sənan”

12:00; 14:00 

19:00

20 oktyabr, bazar

A.Şaiq  “Tıq-tıq xanım”

M.Servantes  “Don Kixot”

12:00; 14:00

19:00

25 oktyabr, cümə

T.Vəliyeva  “Cəza” (kiçik səhnə)

     19:00

26 oktyabr, şənbə

Azərbaycan xalq nağılı  “Tənbəl Əhməd”

F.Dürrematt “Dəlixanada qətl”

12:00; 14:00

19:00

27 oktyabr, bazar

C.Svift  “Qulliver cırtdanlar ölkəsində”

Ə.Haqverdiyev   “Pəri Cadu”

12:00; 14:00 

19:00

28 oktyabr, şənbə

“Cəfər Cabbarlı mükafatı”nın təqdimatı

19:00

4 oktyabr, cümə

C.Barri  “Piter Pen”

Azərbaycan xalq nağılı “Şəngülüm, Məngülüm”

12:00; 14:00

16:00

5 oktyabr, şənbə

Ş.Perro  “Qırmızı papaq”

Rus xalq nağılı   “Qoğal”  (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

6 oktyabr, bazar

M.Seyidzadə “Cırtdan”

M.Seyidzadə “Üç cəsur”  (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

11 oktyabr, cümə

Türk xalq nağılı  “Kəloğlan”  

Azərbaycan xalq nağılı “Şəngülüm, Məngülüm”

12:00; 14:00

16:00

12 oktyabr, şənbə

MAP Beynəlxalq Teatr Festivalı  

 “Zoluşka”

12:00

13 oktyabr, bazar

MAP Beynəlxalq Teatr Festivalı

 “Yatmış Gözəl”

12:00

18 oktyabr, cümə

K.Kollodi    “Pinokkionun sərgüzəştləri”

K.Kollodi    “Pinokkionun sərgüzəştləri”

(rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

19 oktyabr, şənbə

Ərəb xalq nağılı “Əlibaba və qırx quldur”

Rus xalq nağılı   “Qoğal” (rus dilində) 

12:00; 14:00

16:00

20 oktyabr, bazar

Rus xalq nağılı   “Maşa və Ayı”

Rus xalq nağılı   “Maşa və Ayı” (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

25 oktyabr, cümə 

V.İlyuxov   “Oyaq gözəl”  

V.İlyuxov   “Oyaq gözəl”  (rus dilində) 

12:00; 14:00

16:00

26 oktyabr, şənbə

S.Marşak  “Pişiyin evi”

Rus xalq nağılı   “Durna balığı” (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

27 oktyabr, bazar

Rus xalq nağılı   “Turp””

Rus xalq nağılı   “Qoğal” (rus dilində) 

12:00; 14:00

16:00

5 oktyabr, şənbə

A.P.Çexov “İt gəzdirən xanım”

18:00

6 oktyabr, bazar

S. Hacıyeva “Dejavü”

18:00

12 oktyabr, şənbə

E. Rzayev “Qoca və Mələk”

18:00

13 oktyabr, bazar

B. Xanızadə “Adagio”

18:00

19 oktyabr, şənbə

N. Rüstəmov “Ağ bığlılar”

18:00

20 oktyabr, bazar

B. Xanızadə “Adagio”

18:00

26 oktyabr, şənbə

E. Rzayev “Kişilər və qadınlar”

18:00

27 oktyabr, bazar

Teatrın aktyorları “Undergraund”

18:00

5 oktyabr,  şənbə

A.Klim “Medeya Sekvensiya-001”

19:00

6 oktyabr,  bazar

H.İbsen “Vəsvəsə”

19:00

12 oktyabr,  şənbə

“Mən ağacam”

O.Pamukun əsərləri əsasında

19:00

13 oktyabr, bazar

V.Şekspir  “III Riçard. Lənət”

19:00

19 oktyabr, şənbə

S.Haqverdiyeva “Metamorfoza”

19:00

20 oktyabr, bazar

R.Akutaqava “Müəmmalı bir qətlin üç versiyası”

19:00

26 oktyabr,  şənbə

T.Nar “Şok”

19:00

27 oktyabr, bazar

T.Vahid  “Quş dili”

19:00

5 oktyabr, şənbə

6 oktyabr, bazar

“Əlibaba və qırx quldur” (ərəb xalq nağılı əsasında)

12:00

8 oktyabr, çərşənbə axşamı

A.Məmmədov “Dəli Domrul”

19:00

12 oktyabr,  şənbə

13 oktyabr,  bazar

“Əlibaba və qırx quldur” (ərəb xalq nağılı əsasında)

12:00

15 oktyabr, çərşənbə axşamı

M.F.Axundzadə “Müsyö Jordan və dərviş Məstəli şah”

19:00

17 oktyabr, cümə axşamı

“Azərbaycan – yurdum mənim” (konsert proqramı)

17:00

19 oktyabr,  şənbə

20 oktyabr,  bazar

“Əlibaba və qırx quldur” (ərəb xalq nağılı əsasında)

12:00

22 oktyabr, çərşənbə axşamı

A.Məmmədov “Dəli Domrul”

19:00

26 oktyabr, şənbə

27 oktyabr, bazar

“Əlibaba və qırx quldur” (ərəb xalq nağılı əsasında)

12:00

29 oktyabr, çərşənbə axşamı

M.F. Axundzadə “Sərgüzəşti-vəziri-xani Lənkəran”

19:00