Azərbaycan filmləri “Yaradıcı Həftə” çərçivəsində ali məktəblərdə nümayiş olunub
Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə “Yaradıcı Həftə” çərçivəsində dövlət dəstəyi ilə istehsal olunmuş filmləri tamaşaçılara daha yaxından tanıtmaq və gənc nəslin milli-mədəni ruhda formalaşmasına töhfə vermək məqsədilə ölkənin aparıcı ali təhsil müəssisələrində film nümayişləri təşkil edilib.
Tədbirlər çərçivəsində “Qisas almadan ölmə”, “Olimpia”, “Biz”, “Canavar ovu”, “Qafqaza qayıdış” kimi bədii və sənədli filmlər ADA Universiteti, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Azərbaycan Dillər Universiteti və Azərbaycan Texniki Universitetində müəllim və tələbələrin iştirakı ilə nümayiş etdirilib.
Eyni zamanda filmlərin yaradıcı heyətləri, Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Respublikası Kino Agentliyinin əməkdaşlarının da iştirak etdiyi nümayişlərdə təqdim olunan filmlər tamaşaçılar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.

В рамках «Творческой Недели», организованной Министерством культуры, в ведущих высших учебных заведениях страны были организованы показы фильмов с целью более глубокого ознакомления зрителей с фильмами, произведенными при поддержке государства, и внесения вклада в формирование молодого поколения в национально-культурном духе.
В рамках мероприятий были показаны художественные и документальные фильмы «Не умирай, не отомстивши», «Олимпия», «Мы», «Охота на волков», «Возвращение на Кавказ» с участием преподавателей и студентов Университета АДА, Азербайджанского Государственного Экономического Университета, Азербайджанского Университета Языков и Азербайджанского Технического Университета.
В то же время фильмы, представленные на показах с участием творческих коллективов, сотрудников Министерства культуры и Агентства кино Азербайджанской Республики, были встречены зрителями с большим интересом.