Qeyri-hökumət təşkilatları üçün mədəni və yaradıcı sənayelər sahəsində bacarıqların inkişafı üzrə “Qış məktəbi” təşkil olunacaq
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə 13-15 dekabr 2024-cü il tarixlərdə Şamaxı şəhərində mədəniyyət və yaradıcı sənayelər (MYS) sahəsində fəaliyyət göstərən qeyri-hökumət təşkilatları və fiziki şəxslər üçün “Qış məktəbi” keçiriləcəkdir.
“Qış məktəbi” MYS sahəsində məlumatlılıq səviyyəsinin artırılması, effektiv layihə idarəedilməsi və strategiya qurma bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi məqsədilə keçirilir. İştirakçılar “Qış məktəbi”ndə MYS-nin prioritet istiqamətləri, eləcə də mədəniyyət siyasəti ilə bağlı biliklər əldə edəcək, MYS sahəsində şəbəkələşmə imkanı qazanacaqlar.
İştirak qeydiyyat vasitəsilə mümkündür. Qeydiyyat 11 dekabr 2024-cü il tarixdə saat 23.59-a qədər aktiv olacaq.

13-15 декабря 2024 года в городе Шемаха будет проведена организованная Министерством культуры Азербайджанской Республики «Зимняя школа» для неправительственных организаций и частных лиц, работающих в сфере культуры и творческих индустрий (КТИ).
«Зимняя школа» проводится с целью повышения уровня информированности в сфере КТИ, развития навыков в эффективном управлении проектами и построении стратегии.  В «Зимней школе» участники получат знания о приоритетных направлениях КТИ, а также приобретут знания о культурной политике, получат возможность создания сетевых связей в сфере КТИ.
Участие возможно посредством регистрации. Регистрация будет активна до 23:59 11-го декабря 2024 года.