Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva, İordaniya şahzadəsi və ICCROM-un baş direktoru "Manqurt" tamaşasını izləyiblər
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva, COP29 çərçivəsində ölkəmizdə səfərdə olan İordaniya Haşimilər Krallığının şahzadəsi, UNESCO-nun xoşməramlı səfiri, Petra Milli Trestinin prezidenti Dana Firas və ICCROM-un baş direktoru Aruna Francesca noyabrın 17-də Azərbaycan Dövlət Pantomima Teatrında "Manqurt" tamaşasını izləyiblər.
Dünyaşöhrətli qırğız yazıçısı Çingiz Aytmatovun "Gün var əsrə bərabər" əsərinin motivləri əsasında hazırlanan səhnə əsərinin quruluş müəllifi Ceyhun Dadaşov, rəssamı Sənubər Səmədova, musiqi tərtibatçısı Elman Rəfiyev, plastik həll üzrə rejissoru Xalq artisti Bəxtiyar Xanızadədir. Tamaşada teatrın bütün aktyor heyəti çıxış edir.
Uzun illərdir teatrın repertuarda olan tamaşa bu mövsümdə sənətsevərlərə yeni üslubda təqdim edilir.

Vice President of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva, Princess of Jordan, and ICCROM Director General Watch Mangurt
On November 17, Leyla Aliyeva, Vice President of the Heydar Aliyev Foundation and Princess Dana Firas of Jordan, UNESCO Goodwill Ambassador and President of the Petra National Trust, and Aruna Francesca, Director General of ICCROM, attended the performance Mangurt at the Azerbaijan State Pantomime Theater as part of their visit on the occasion of COP29.
The play, inspired by the famous Kyrgyz writer Chingiz Aitmatov's work A Day Equal to an Age, was written by Jeyhun Dadashov; Sanubar Samadova is the artist, Elman Rafiev is the musical director of the performance, while People's Artist Bakhtiyar Khanizadeh was responsible for the choreographic expression. The entire cast of the theater takes part in the performance.
The play, which has been in the repertoire of the theater for many years, is presented to art lovers in a new style this season.