Beynəlxalq bestsellerlər müəllifi Vulf Dorn Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisinin fəxri qonağı olacaq
Həyatının 20 illini psixiatrik terapevt və klinik tədqiqatçı kimi işləmiş Vulf Dorn Almaniyanın psixoloji triller janrında yazan ən populyar yazıçısıdır. Debüt əsəri olan “Psixiatr” ona böyük şöhrət qazandırıb. “Şizofrenik”, “Xain ürəyim”, “Oyunbaz” və “Fobiya” romanları qısa müddətdə beynəlxalq bestsellerə çevrilib. Hazırda Vulf Dorn dünyada ən çox oxunan müəlliflər siyahısına daxil edilib.
Vulf Dornun 2024-cü il 5 oktyabr tarixində saat 16:00-da və 6 oktyabr tarixində saat 15:00- da “Füzuli” təqdimat zonasında oxucularla görüşü və imza saatı olacaq.
10-cu Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisi Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə 2-8 oktyabr 2024-cü il tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində keçiriləcək.
Sərgi dahi Azərbaycan şairi Məhəmməd Füzulinin 530 illiyinə həsr olunub. Ziyarətçilərin “Elmlər akademiyası”, “28 may” və “Koroğlu” metrostansiyalarından Bakı Ekspo Mərkəzinə xüsusi avtobuslar vasitəsilə ödənişsiz gediş-gəlişi təmin ediləcəkdir.

Всемирно известный немецкий писатель Вольф Дорн станет почётным гостем 10-й Бакинской международной книжной ярмарки. Вольф Дорн, проработавший 20 лет психиатром и клиническим исследователем, является самым популярным в Германии автором психологических триллеров.
Его дебютное произведение «Психиатр» принесло ему большую известность. Романы «Шизофреник», «Коварное сердце», «Игрок» и «Фобия» за короткое время стали международными бестселлерами.
В настоящее время Вольф Дорн входит в список самых читаемых авторов мира. Вольф Дорн проведёт встречи с читателями и автограф-сессии 5 октября 2024 года в 16:00 и 6 октября в 15:00 в презентационной зоне «Физули». 10-я Бакинская международная книжная ярмарка, организуемая Министерством культуры, пройдёт 2-8 октября 2024 года в Бакинском Экспо-центре.
Выставка посвящена 530-летию великого Азербайджанского поэта Мухаммеда Физули. Посетителям будет предоставлен бесплатный проезд от станций метро «Академия наук», «28 мая» и «Кёроглу» до Баку Экспо-центра и обратно специальными автобусами.