Beynəlxalq bestsellerlər müəllifi Vulf Dorn Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisinin fəxri qonağı olacaq
Həyatının 20 illini psixiatrik terapevt və klinik tədqiqatçı kimi işləmiş Vulf Dorn Almaniyanın psixoloji triller janrında yazan ən populyar yazıçısıdır. Debüt əsəri olan “Psixiatr” ona böyük şöhrət qazandırıb. “Şizofrenik”, “Xain ürəyim”, “Oyunbaz” və “Fobiya” romanları qısa müddətdə beynəlxalq bestsellerə çevrilib. Hazırda Vulf Dorn dünyada ən çox oxunan müəlliflər siyahısına daxil edilib.
Vulf Dornun 2024-cü il 5 oktyabr tarixində saat 16:00-da və 6 oktyabr tarixində saat 15:00- da “Füzuli” təqdimat zonasında oxucularla görüşü və imza saatı olacaq.
10-cu Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisi Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə 2-8 oktyabr 2024-cü il tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində keçiriləcək.
Sərgi dahi Azərbaycan şairi Məhəmməd Füzulinin 530 illiyinə həsr olunub. Ziyarətçilərin “Elmlər akademiyası”, “28 may” və “Koroğlu” metrostansiyalarından Bakı Ekspo Mərkəzinə xüsusi avtobuslar vasitəsilə ödənişsiz gediş-gəlişi təmin ediləcəkdir.

International Bestseller Author Wulf Dorn to Be the Guest of Honor at the Baku International Book Fair
The world-famous German writer Wulf Dorn will be the guest of honor at the 10th Baku International Book Fair.
After spending two decades as a psychiatric therapist and clinical researcher, Wulf Dorn has become Germany's most popular author of psychological thrillers. His first novel) brought him significant recognition. Subsequent books such as Cold Silence, My Evil Heart, Dark Delusion, and Phobia quickly became international bestsellers. Today, Wulf Dorn is one of the most read authors in the world.
Wulf Dorn will meet with readers and hold autograph sessions in the Fuzuli presentation area on October 5 at 4:00 p.m. and on October 6 at 3:00 p.m.
The 10th Baku International Book Fair will be held on October 2-8, 2024, at the Baku Expo Center under the organization of the Ministry of Culture.
The fair is dedicated to the 530th anniversary of the great Azerbaijani poet Muhammad Fuzuli.
Special buses will offer free transportation for visitors from the metro stations "Academy of Sciences," "28th of May," and "Koroghlu" to the Baku Expo Center.