Azərbaycan 37-ci Moskva Beynəlxalq Kitab Sərgisində təmsil olunur
Rusiya Federasiyasının Moskva şəhərində təşkil olunan 37-ci Moskva Beynəlxalq Kitab Sərgisi 4 sentyabr 2024-cü il tarixində öz işinə başlayıb.
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı və Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı Səfirliyinin dəstəyi ilə ölkəmiz sərgidə təmsil olunur.
Sərgidə Mədəniyyət Nazirliyinin nümayəndələri və uşaq yazıçısı Solmaz Amanova iştirak edirlər.
Nazirliyin nümayəndə heyəti sərginin açılış günündə bir sıra tədbirlərə qatılıb.
Azərbaycana dair yeni nəşr olunan qiymətli kitabların nümayiş olunduğu milli stenddə Azərbaycanın tarixi, mədəniyyəti və kitab sənəti barədə sərginin iştirakçılarına və ziyarətçilərinə geniş məlumat verilir.
Sərgi çərçivəsində 6 sentyabr tarixində yazıçı Solmaz Amanovanın “Kitab sənəti” müsabiqəsində 2 nominasiya üzrə ( “Qran-pri” mükafatı və 1-ci yer) mükafatlandırma mərasimi keçiriləcək.
Belarus Respublikasının fəxri qonaq ölkə olduğu Moskva Beynəlxalq Kitab Sərgisi 8 sentyabr 2024-cü il tarixinədək davam edəcək.

Azerbaijan Represented at the 37th Moscow International Book Fair
The 37th Moscow International Book Fair started in Moscow, Russian Federation, on September 4, 2024.
The Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan with the support of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Russian Federation organized the representation of our country at the exhibition.
Representatives of the Ministry of Culture and children's writer Solmaz Amanova participated in the exhibition.
The delegation of the Ministry took part in several events on the opening day of the exhibition.
At the national stand displaying newly released valuable books about Azerbaijan, participants and visitors of the exhibition receive comprehensive information about Azerbaijan's history, culture, and book art.
On September 6, as part of the exhibition, the writer Solmaz Amanova will be awarded the "Grand Prix" and the 1st place of the "Book Art" competition.
The Moscow International Book Fair, with the Republic of Belarus as the special guest, will continue until September 8, 2024.