Azərbaycan 37-ci Moskva Beynəlxalq Kitab Sərgisində təmsil olunur
Rusiya Federasiyasının Moskva şəhərində təşkil olunan 37-ci Moskva Beynəlxalq Kitab Sərgisi 4 sentyabr 2024-cü il tarixində öz işinə başlayıb.
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı və Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı Səfirliyinin dəstəyi ilə ölkəmiz sərgidə təmsil olunur.
Sərgidə Mədəniyyət Nazirliyinin nümayəndələri və uşaq yazıçısı Solmaz Amanova iştirak edirlər.
Nazirliyin nümayəndə heyəti sərginin açılış günündə bir sıra tədbirlərə qatılıb.
Azərbaycana dair yeni nəşr olunan qiymətli kitabların nümayiş olunduğu milli stenddə Azərbaycanın tarixi, mədəniyyəti və kitab sənəti barədə sərginin iştirakçılarına və ziyarətçilərinə geniş məlumat verilir.
Sərgi çərçivəsində 6 sentyabr tarixində yazıçı Solmaz Amanovanın “Kitab sənəti” müsabiqəsində 2 nominasiya üzrə ( “Qran-pri” mükafatı və 1-ci yer) mükafatlandırma mərasimi keçiriləcək.
Belarus Respublikasının fəxri qonaq ölkə olduğu Moskva Beynəlxalq Kitab Sərgisi 8 sentyabr 2024-cü il tarixinədək davam edəcək.

4 сентября 2024 года начала свою работу 37-я Московская международная книжная ярмарка, организованная в городе Москва Российской Федерации.
Наша страна представлена на выставке при организации Министерства культуры Азербайджанской Республики и поддержке Посольства Азербайджанской Республики в Российской Федерации.
В выставке участвуют представители Министерства культуры и детская писательница Солмаз Аманова.
Делегация Министерства приняла участие в ряде мероприятий в день открытия выставки.
На национальном стенде, где представлены недавно изданные ценные книги об Азербайджане участникам и посетителям выставки предоставляется обширная информация об истории, культуре и книжном искусстве Азербайджана.
В рамках выставки 6 сентября состоится церемония награждения писательницы Солмаз Амановой в конкурсе «Искусство книги» по 2 номинациям (премия «Гран-при» и 1 место).
Московская международная книжная ярмарка, почётным гостем которой является Республика Беларусь, продлится до 8 сентября 2024 года.